„Wszystko o lesie” – konstantynowskie „Magnolki” uczestniczą w bibliotecznych warsztatach ekologicznych dla dzieci.

Jakie znaczenie ma las dla zwierząt, a jakie dla ludzi? Co robimy z drewna? Jak należy zachowywać się podczas leśnej wycieczki?

To tylko kilka z wielu pytań, na które szukali odpowiedzi uczestnicy bibliotecznych warsztatów ekologicznych .
  W dniu 17 listopada konstantynowskie „Magnolki” były gośćmi Biblioteki i uczestnikami warsztatów ekologicznych.

Książka pt. „Dziwolągi” opowiedziała nam historię, w której ludzie nie szanują świata przyrody i przestrzegała przed tym, jak to się może skończyć? Nasze poważne rozważania uzupełniła zabawa tematyczna, czyli wędrówka po jesiennym lesie. Spacerując obserwowaliśmy leśne zwierzęta, zbieraliśmy grzyby, maliny i poziomki.

Z wycieczki wróciliśmy wprost do biblioteki gdzie już z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"