Jesienne spotkanie przedszkolaków w konstantynowskim Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci.

Dlaczego lis, wąż i sowa bały się małej myszki? Kim był Gruffalo?  Kto kogo chciał zjeść  na śniadanie i co z tego wynikło? …czyli o baśniowych przygodach leśnych zwierząt,  rozmawiały w dniu 23 października 2017 r. przedszkolaki z Przedszkola „Pokaż świat”,  podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

Do dyskusji zachęciła nas zabawna książka autorstwa Julii Donaldson pt. „Gruffalo”. Na wstępie spotkania mali klubowicze obejrzeli przedstawienie kukiełkowe przygotowane na podstawie tejże książeczki, a następnie dzieliliśmy się wrażeniami i spostrzeżeniami. Podsumowując naszą dyskusję doszliśmy do wniosku,  że  „… wcale nie trzeba być dużym i silnym, żeby poradzić sobie w trudnej sytuacji”.

Na spotkaniu nie zabrakło także kreatywnej zabawy w teatr, podczas której nasi goście tworzyli i odgrywali własne przedstawienia z udziałem bohaterów kukiełkowych z naszej książeczki.

W drugiej części spotkania wspólnie przeglądaliśmy biblioteczne książki, czytaliśmy, zgadywaliśmy i oczywiście wybieraliśmy książki do wypożyczenia!

Bardzo dziękujemy naszym gościom- klubowiczom i zapraszamy do Biblioteki!

Link do filmiku:

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"