Szukamy skarbu w bibliotece - spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstantynowie Łódzkim

W dniu 9 lutego 2015 r. spotkaliśmy się w gronie klubowiczów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy książkę pełną przygód i sensacji pt. „Skarb Atlantów” z serii  „Kroniki Archeo” autorstwa pani Agnieszki Stelmaszyk. Bohaterowie naszej książki przebywając w czasie wakacji w słonecznej Grecji starają się rozwikłać jedną ze starożytnych zagadek prowadzących do odkrycia legendarnego skarbu Atlantów.

Próbuje przeszkodzić im w tym bezwzględny Midas  - złodziej starożytnych dzieł sztuki. Przygody naszych bohaterów trzymają czytelnika w napięciu  aż do ostatnich stronic książki.

Zachęceni atmosferą sensacji i przygody my również postanowiliśmy zabawić się w poszukiwaczy skarbu i odszukać go w naszej bibliotece , a był on ukryty w jednej z książek, do której zaprowadziły nas specjalne wskazówki – drogowskazy, zawarte na zakładkach ukrytych w kolejnych książkach.

Były to prawdziwe podchody czytelnicze, a odnalezionym przez nas skarbem okazała się czekolada, która bardzo smakowała naszym bibliotecznym poszukiwaczom skarbów.

Ponieważ bohaterowie książkowi poszukiwali  m. in. drogocennego posągu Posejdona, my wykorzystaliśmy ten wątek w kolejnej wesolej zabawie w  „Rzeźbiarzy i rzeźby”, którą przeprowadziliśmy  z  pomocą chusty animacyjnej.

Dziękujemy za ciekawą dyskusje i udaną zabawę.

Następne spotkanie Młodzieżowego DKK w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się w marcu 2015 r. - .omawiać będziemy książkę Anny Onichimowskiej pt. „Hera, moja miłość”

Serdecznie zapraszamy!