Tworzyliśmy własne opowiadanie - kwietniowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstantynowie Łódzkim

W dniu 7 kwietnia 2014 r. spotkaliśmy się na wiosennym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstantynowie Łódzkim. Jak zawsze na wstępie spotkania podzieliliśmy się wrażeniami z przeczytanej książki, a była to powieść Haliny Olczak-Moraczewskiej pt. „Kim jesteś Sebastianie”. Według naszych ocen  w skali 1-6 książka zdobyła 4,5 punkta. Autorka porusza w niej ważne tematy związane z akceptacją w grupie rówieśniczej, przyjaźnią i pierwszą miłością. Problem, z którym musi się zmierzyć główny bohater Sebastian, to wiadomość o swojej adopcji i poznanie biologicznych rodziców. Ponieważ główny temat książki czyli adopcja jest bardzo poważny, a my zgodnie z pogodą mieliśmy doskonałe humory, postanowiliśmy więc pozostać w dobrych nastrojach, w czym pomogła nam zabawa literacka, polegająca na stworzeniu własnego opowiadania. Podzieliliśmy się na dwie grupy, z których jedna pisała opowiadanie utrzymane w klimacie grozy, a druga grupa miała za zadanie kontynuację tego samego opowiadania ale w klimacie komedii. Opowiadanie nasze obfitowało więc w nagłe zwroty akcji przechodzące od grozy do komedii. Grupa tworząca horror, żeby lepiej poczuć klimat swojej opowieści tworzyła w zaciemnionym pomieszczeniu strychowym biblioteki. W ten sposób stworzyliśmy dwa bardzo oryginalne opowiadania. Odczytując ukończone wspólne „dzieła” zdrowo się uśmialiśmy i w ten sposób zakończyliśmy nasze spotkanie.

Uwaga !!!

Na uczestników kolejnego spotkania czeka „wiadomość zza grobu”  w książce z cyklu „39 wskazówek” pt. „Sekret grobowca” autorstwa Jude Watson.

Do wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi naszego Klubu:

„Serdecznie zapraszamy dołączcie do nas. Na naszych spotkaniach doświadczycie trochę magia, sensacji i przygody ale przede wszystkim będziecie się dobrze bawić.

O termin następnego spotkania pytajcie w bibliotece."

Tel.  (42) 211-16- 51