Bezludna wyspa, rozbitkowie i inteligentne delfiny w powieści Lauren St John. „Pieśń Delfina” - książkę polecają klubowicze Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstantynowie Łódzkim

27 stycznia 2014 r. spotkaliśmy się po raz pierwszy w nowym roku, żeby podzielić się wrażeniami z lektury powieści Lauren St John. „Pieśń Delfina”.

Zamieniając się w recenzentów oceniliśmy książkę w skali 1- 6. Średnia naszych ocen dla „Pieśni Delfina",  to  5. Myślę , że w imieniu naszych klubowiczów, książkę można polecić czytelnikom młodszym (od lat 9), starszym, a nawet tym całkiem dorosłym. W tej pięknej i wzruszającej powieści znajdziemy niesamowite przygody grupki dzieciaków, które dzięki delfinom zostały uratowane od zatonięcia i przeniesione na ich grzbietach na tajemniczą, bezludną wyspę u wybrzeży Afryki.

Książkę czyta się „jednym tchem” a po lekturze zostaje nam w głowach wiele informacji o ciekawym życiu delfinów, które pomagają przetrwać naszym rozbitkom.

Jak zwykle podczas spotkań Klubu łączymy dyskusję z zabawą, więc i teraz przeprowadziliśmy mini konkurs  z wiedzy przyrodniczej, którą podczas lektury powieści przekazała nam autorka. Okazało się, że czytając „Pieśń Delfina” można w bardzo przyjemny sposób, przyswoić sobie wiele ciekawych informacji ze świata przyrody.

Po emocjach konkursowych odprężyliśmy się słuchając nagranych na płycie dźwięków wydawanych przez delfiny, a następnie sami próbowaliśmy je naśladować w wesołej zabawie ruchowej, w której kolejno byliśmy i łagodnymi delfinami i groźnymi rekinami. Na zakończenie zabawy wyłoniliśmy z naszej grupy najżarłoczniejszego rekina i najsprytniejszego delfina.

Cieszymy się, że na następnym spotkaniu będziemy mogli dyskutować o kolejnej książce pani  Lauren St John pt. „Ostatni lampart”. Spodziewamy się, że będzie ona równie ciekawa jak „Pieśń Delfina”

Zapraszamy na następne spotkanie w styczniu 2014r.

Nasz Klub wciąż czeka na nowych klubowiczów!

Dołączcie do nas!

Serdecznie zapraszamy!