18 listopada 2019 - Żółwik z oceanu

Podczas listopadowego spotkania, dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Pabianicach poznawały podwodny świat z duszkiem Tuli Tuli, który opowiada młodym czytelnikom o tym, gdzie żyją zwierzęta. Bibliotekarz przeczytał dzieciom opowieść z serii "Tuli Tuli opowiada kto gdzie mieszka" pt. "Żółwik z oceanu" autorstwa Zofii Staneckiej. Poznaliśmy życie żółwia morskiego od wyklucia się z jajka na plaży, z której musi przebyć pełną niebezpieczeństw podróż do morza. Niestety, nawet dorosły żółw nie ma lekko, nawet jeśli nie zagrażają mu już niektóre drapieżniki, to w morzach pływa mnóstwo śmieci, które nasz żółwik może pomylić z jedzeniem, co może bardzo źle się dla niego skończyć :-( .

Podczas zajęć plastycznych dzieci dowiedziały się, że plastikowe butelki nie muszą od razu lądować na śmietniku, można je kreatywnie wykorzystać i zrobić z nich na przykład skorupę kartonowego żółwika! :-)