Nieważkość

Na październikowym spotkaniu DKK rozmawialiśmy o książce „Nieważkość” Julii Fiedorczuk. Bohaterkami powieści są trzy dziewczyny z jednego małego miasteczka Zuzanna, Helena i Ewka, których losy splatają się ze sobą przez chwilę. Łączą je wydarzenia z dzieciństwa, a najbardziej dramatyczna śmierć kolegi. Każda z kobiet na swój sposób czuje się temu winna i te traumatyczne wydarzenia odbiją się na całym ich dorosłym życiu. Zuzanna jest bogatą pracowniczką agencji reklamowej, Helena sprzątaczką z dwójką dzieci, a Ewa – bezdomną. Łączy je niezadowolenie i tęsknota za czymś lepszym. Lektura książki wywołała w nas smutek i przygnębienie. Rozczarowane życiem bohaterki nie próbują zrobić nic ze swoim życiem, pozostając w stanie „nieważkości".