"Zdrada". Rozmowa o problemach zawartych w książce Paula Coelho.

Październikowe spotkanie klubu upłynęło w burzliwej atmosferze. Rozmawialiśmy na nim, o problemach zawartych w książce Paula Coelho, pt. "Zdrada".

Bohaterką książki jest Linda, kobieta po trzydziestce, spełniona zawodowo. Prowadzi ona wspaniałe życie, przy boku kochającego męża i dwójki cudownych dzieci. Niestety w jej egzystencję wkrada się niepokój. Zaczyna się ona buntować przeciwko rutynie dnia codziennego. Wszystkie działania Lindy skierowane są na poszukiwanie podniet, które zmieniłyby jej przewidywalne życie.

Jako czytelnicy mieliśmy wrażenie, że poszukiwania kobiety są przesadzone, a problemy błahe. Bohaterka wzbudziła w większości z nas negatywne emocje i nie do końca zrozumiałyśmy intencję jej postępowania.

Książka Coelho dała nam dużo do myślenia, ale niestety nas nie zachwyciła.

Na listopadowym spotkaniu będziemy rozmawiać o książce "Niewidzialni“ Mateusza Marczewskiego.