„Wszystkie języki świata" - powieść Zbigniewa Mentzla.

25 kwietnia 2014 roku w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omówiona została powieść Zbigniewa Mentzla „Wszystkie języki świata".

Punktem wyjścia opowieści, o bardzo trudnych relacjach rodzinnych, jest jeden dzień

z życia głównego bohatera - Zbyszka Hintza. W tym dniu jego ojciec, w wieku 82 lat, ma odejść na emeryturę. Dla Zbyszka staje się to okazją do cofnięcia się w przeszłość. Wspomina on dzieciństwo w Polsce lat 50. i 60., pedantycznego ojca i ciągle niezadowoloną matkę, marzącą

o tym, że jej syn zostanie kimś ważnym.
Książka skłania do zadumy nad minionym światem, skomplikowanymi relacjami rodzinnymi i trudnością w komunikowaniu się.
Na kolejne spotkanie, które odbędzie się 30 maja 2014 roku, o godzinie 17.00, zaplanowana została powieść Philippe Claudel'a "Szare dusze".

Julita Binkowska

relacja powstała na podstawie wypowiedzi

uczestników DKK F4 w Pabianicach