"Niemiecki bękart" - 5. spotkanie DKK - lipiec 2019

3 lipca odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dorosłych. Tematem dyskusji była piąta część bestsellerowej sagi kryminalnej Camilli Lackberg pt. „Niemiecki Bękart”.  W powieści prowadzone są równolegle dwa wątki dotyczące dwóch różnych okresów – lata czterdzieste ubiegłego stulecia (czas wojny) i lata współczesne - powiązane ze sobą historią rodzin tych samych osób. Autorka umiejętnie połączyła intrygę kryminalną z wciągającymi wątkami psychologiczno-moralnymi. Dla niektórych członkiń klubu było to pierwsze spotkanie z kryminałem. Opinie po jego przeczytaniu były bardzo pozytywne. Po przeczytaniu książki nasuwają się przemyślenie, m.in. jak ogromny wpływ na kształtowanie charakteru ma dzieciństwo, problem nietolerancji względem innego narodu, rasy jest wciąż aktualny i ma coraz większe rozmiary.