"Tydzień Konstancji" Olgi Masiuk - spotkanie członków DKK dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku

29 czerwca 2022 r. w Oddziale dla dzieci spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

Rozmawiałyśmy na temat książki Olgi Masiuk pt. "Tydzień Konstancji" przedstawiającej tydzień z życia niewidomej dziewczynki. Klubowiczki chcąc postawić się w sytuacji osoby niewidomej, z zawiązanymi oczami losowały różne przedmioty i próbowały je nazwać ,wykorzystując zmysł dotyku oraz wyobraźnię.
Dziewczynki wcieliły się też w rolę osoby niewidomej oraz jej przewodniczki oprowadzającej po bibliotece.

Na koniec obejrzały krótki film o Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach.