Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Zuźka w necie i w realu" D. Suwalskiej - DKK dla Dzieci - MBP Radomsko

Dnia 31 stycznia odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Oddziale dla dzieci MBP w Radomsku. Rozmawialiśmy na temat książki Doroty Suwalskiej, pt. "Zuźka w necie i w realu". Na początku każdy uczestnik przypomniał najzabawniejszą jego zdaniem przygodę Zuźki. Nawiązała się burzliwa dyskusja na temat korzyści i zagrożeń płynących z Internetu. Wnioski zapisaliśmy na tablicy. Spotkanie zakończyło się zabawą w "pisanie rysunków", czyli rysowanie obrazków wyłącznie za pomocą znaków znajdujących się na klawiaturze komputera. Powstała kolekcja śmiesznych zwierzątek.

"Gwiazda Betlejemska" B. Derlicka - DKK dla dzieci w MBP w Radomsku

Dnia 5 grudnia (czwartek) o godz.16.00 w Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem wspólnie przeczytaliśmy opowiadania: "Gwiazda Betlejemska"B. Derlickiej oraz "Wigilia na dwa łóżka" B. Stenki. Rozwiązaliśmy krzyżówkę tematycznie związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Śpiewaliśmy kolędy i robiliśmy ozdoby na choinkę. Wszyscy poczuliśmy magię nadchodzących świąt.

"Lew, czarownica i stara szafa" C.S.Lewis - DKK dla Dzieci w MBP w Radomsku

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci  w dniu 22 listopada 2019 r. przenieśliśmy się do baśniowej krainy Narnii. Rozmawialiśmy na temat przeczytanej książki S.C. Lewisa pt."Lew, czarownica i stara szafa".

Klubowicze układali chronologicznie karteczki z wydarzeniami przedstawionymi w książce. Następnie wspólnie porównywaliśmy świat realny z baśniowym światem Narnii.

Na koniec dzieci narysowały piękną mapę Narnii, na której zaznaczyły trasę wędrówki bohaterów książki.

Kolorowa mapa jest wspaniałą pamiątką ze spotkania i wzbudza duże zainteresowanie wśród odwiedzających bibliotekę.

"Ptyś i Bill" J. Roby - DKK dla dzieci w MBP W Radomsku

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci MBP w Radomsku miało miejsce podczas Nocy Bibliotek (5.10). Klubowicze przeczytali komiks pt."Ptyś i Bill" Jeana Roby, na podstawie którego powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Projekcja filmu odbyła się w Oddziale dla dzieci w czasie Nocy Bibliotek. Następnie dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami po obejrzeniu filmu i przeczytaniu książki. Niektórym klubowiczom bardziej przypadły do gustu przygody małego Ptysia i jego ukochanego spaniela Billa przedstawione w wersji komiksowej.

"Wszystkie moje mamy" R. Piątkowskiej - DKK dla dzieci w MBP w Radomsku

Dnia 26 września 2019 r. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci MBP w Radomsku. W nawiązaniu do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedmiotem rozmowy była książka Renaty Piątkowskiej pt. "Wszystkie moje mamy".

Uczestniczki spotkania opowiedziały historię Szymka Baumana i jego pięciu mam. Rozmawiałyśmy również o sposobach ratowania żydowskich dzieci z getta. Następnie klubowiczki ułożyły z rozsypanki wyrazowej kilka cytatów - wypowiedzi Ireny Sendler. Dziewczynki zgodnie stwierdziły, że książka bardzo im się podobała.

"Nie ma nudnych dni" R. Piątkowska - DKK dla Dzieci w MBP w Radomsku

Dnia 21 czerwca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie członków DKK dla Dzieci. Tym razem przedmiotem spotkania była książka Renaty Piątkowskiej  pt. "Nie ma nudnych dni". Klubowicze, po przedstawieniu treści opowiadań, które najbardziej im się podobały, podzielili się swoimi pomysłami na walkę z nudą. Następnie każdy uczestnik zilustrował jedno wybrane opowiadanie z książki.

"Sznurkowa historia" R. Jędrzejewskiej - Wróbel - DKK dla dzieci w MBP Radomsko

Dnia 24 maja 2019 r. członkowie DKK dla dzieci rozmawiali na temat "Sznurkowej historii" R.Jędrzejewskiej - Wróbel. Spotkanie zaczęło się od zabawy w skojarzenia ph.: "Sznurek służy do...". Uczestnicy przypomnieli sobie treść książki i omówili jej przesłanie - dzięki marzeniom, nadziei i wyobraźni łatwiej jest przetrwać gorsze chwile w życiu. Następnie dzieci wykonały piękne prace plastyczne z wykorzystaniem sznurka.

"Dynastia Miziołków" - inauguracyjne spotkanie DKK dla dzieci w MBP Radomsko

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zainaugurowała działalność DKK dla Dzieci spotkaniem w dniu 26 kwietnia 2019 r. Podczas zajęć bibliotekarki dyskutowały z dziećmi na temat książki Joanny Olech pt. "Dynastia Miziołków".                                                                                                                               Uczestniczki spotkania wspólnie rozwiązywały test ze znajomości książki, następnie czytały głośno najśmieszniejsze ich zdaniem fragmenty. Wzięły również udział w zabawie polegającej na opisywaniu losowo wybranych członków rodziny Miziołków.                                                                                            Następne spotkanie odbędzie się 24 maja 2019 r. Będziemy rozmawiać na temat "Sznurkowej historii" Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi