,,Pan Cogito odwiedza Bibliotekę" - 5.12.2018

Projekt „Pan Cogito odwiedza bibliotekę” to projekt zakładający przygotowanie kampanii edukacyjnej i kulturalnej popularyzującej życie i twórczość Zbigniewa Herberta. Ma on zasięg wojewódzki i skierowany jest do rożnych grup odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży. W ramach tej kampanii oraz comiesięcznych spotkań naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, 5 grudnia b.r. w siedzibie PBP w Pałacu Męcińskich w Działoszynie odbyło się spotkanie, na którym obecni byli również uczniowie Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie wraz z Panią Małgorzatą Wolną, która zaangażowała uczniów w przygotowanie prezentacji utworów Zbigniewa Herberta.

Oprócz licznie zgromadzonej młodzieży nie zabrakło również członków naszego DKK, którzy chętnie podjęli się czytania poezji Herberta.

Po prezentacji utworów, Dyrektor PBP Pani Katarzyna Mostowa wręczyła wszystkim obecnym słodki upominek z racji nadchodzących Mikołajek.

Uczniowie po zakończonym spotkaniu zwiedzili Muzeum RCRKiT oraz odwiedzili naszą Bibliotekę.

Posłowie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w październiku ubiegłego roku przyjęli ustawę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. W ten sposób postanowiono oddać hołd jednemu z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku. 28 lipca 2018 roku minęło 20 lat od jego śmierci.