Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Długa droga w dół" Nick Horby - relacja ze spotkania DKK w Radomsku

W dniu 24.08.2018r. odbyło się czwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP w Radomsku. W spotkaniu brało udział 9 osób. Klubowicze tym razem dyskutowali na temat książki Nika Hornby'ego "Długa droga w dół". 

Czasami w najmniej oczekiwanym momencie życia poznajemy ludzi, którzy zmieniają nasze życie. I o tym właśnie opowiada książka. To opowieść o ludziach, którzy nie spotkaliby się ze sobą, gdyby nie pewna sylwestrowa noc i dach znanego budynku, z którego mieli skoczyć popełniając samobójstwo. Nie wpłynęliby na swoje życie i nie spojrzeli na nie pod innym kątem. To idealna książka dla ludzi, którzy nie widzą sensu dalszego życia i dla tych, którzy szukają luźno napisanej książki utrzymanej w poważnej tematyce.

Na motywach tej książki powstał film pt "Nauka spadania". Klubowiczki dla porównania obejrzały również tę adaptację. 

Na koniec spotkania, w związku ze 100-leciem niepodległości Polski, odczytano wiersz Adama Mickiewicza "Do Matki Polki" wybrany z "Listy 44 tekstów Antologii Niepodległości" zamieszczonej na Oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na każdym następnym spotkaniu odczytywane będą kolejne wybrane teksty z tej Listy.

Na wrześniowym spotkaniu klubowiczki będą rozmawiać o książce Katarzyny Enerlich "Wiatr od jezior".

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi