Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Najgorszy człowiek na świecie" w DKK w Radomsku

25 maja 2018r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, na którym klubowiczki rozmawiały o książce "Najgorszy człowiek na świecie" Małgorzaty Halber.

"Nałóg bierze się z nieustającej potrzeby odczucia ulgi. Bo sam już... nie możesz ze sobą wytrzymać" (str. 213)

Książka "Najgorszy człowiek na świecie" Małgorzaty Halber to historia nałogu i walki z nim.  Jest to spowiedź Krystyny - alkoholiczki i narkomanki, dla której świat w upojeniu alkoholowym był piękny, kolorowy i wspaniały, bez alkoholu nudny i bezbarwny. Bohaterka dobiegając trzydziestki czuje się nieszczęśliwa i uświadamia sobie, że jest uzależniona. Mimo to długo nie jest w stanie tak o sobie powiedzieć. W końcu postanawia stać się osobą zdrową i podejmuje terapię. Tu zaczyna się proces wychodzenia z nałogu... długi, żmudny, trudny.

Dyskutujący wspólnie stwierdzili, że jest to trudna książka. Że nie można o niej powiedzieć... piękna. Ale z pewnością jest prawdziwa, szczera i bolesna. Czyta się ją wolno, mozolnie ale wspaniale skłania do przemyśleń, zmusza do zatrzymania się i zastanowienia nad sobą.

W dyskusji brało udział 6 osób. Na następne, czerwcowe spotkanie klubowiczki wybrały książkę Majgull Axelsson "Dom Augusty".

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi