Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Bursztynowa dziewczyna" w MBP w Radomsku

20 kwietnia 2018 r. rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Na pierwsze spotkanie członkowie wybrali książkę o jednej z najpopularniejszych polskich piosenkarek lat 70. XX wieku Annie Jantar - "Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach" Marioli Pryzwan. Książka składa się ze wspomnień najbliższej rodziny Anny Jantar, jej przyjaciół, kolegów ze środowiska artystycznego i wszystkich tych, którzy zetknęli się z jej talentem muzycznym. Wspomnienia te pozwalają czytelnikowi poznać jej osobę i krok po kroku prześledzić zarówno karierę, jak i zmiany zachodzące w życiu prywatnym tej gwiazdy. Książka obfituje także w fotografie z rodzinnych zbiorów Anny Jantar oraz zdjęcia pochodzące od jej przyjaciół i różnego rodzaju instytucji kulturalnych.

Klubowicze polecają tą pozycję nie tylko osobom, które wychowywały się przy przebojach Anny Jantar ale także poznającym dopiero jej twórczość. Każdy z jej utworów słuchany po przeczytaniu tej książki nabiera nowych barw, ukazuje niewidzialne wcześniej wersy. Dyskutujący uznali, że miło było poczytać i przypomnieć sobie czas gdy Anna Jantar zagościła w naszym życiu ze swoją twórczością.

W dyskusji wzięło udział 9 osób. Na następne, majowe spotkanie członkowie wybrali książkę Małgorzaty Halber "Najgorszy człowiek na świecie".

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi