" Tupcio Chrupcio - przedszkolak na medal" - III spotkanie DKK dla dzieci "

Maj i czerwiec to miesiące, które w dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci upłynęły pod znakiem Tupcia Chrupcia, który był czytany podczas wizyt w Przedszkolu Samorządowym w Lgocie Wielkiej.

Dzieci chętnie wysłuchały dwóch tytułów, a mianowicie „Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal.” oraz „Tupcio Chrupcio . Dbam o zęby”

Tupcio Chrupcio , to bardzo ciekawa i łagodna seria z udziałem małej myszki . Tytułowy bohater w każdej książeczce przeżywa konkretną przygodę i uczy się czegoś nowego. Autorka uczy malutkich odbiorców jak bez płaczu iść do przedszkola, jak dzielić się zabawkami z kolegami, jak kochać młodsze rodzeństwo i nie być o nie zazdrosnym, jak przyznać się do kłamstwa, błędu, jak umieć przepraszać, jak nie kaprysić, jak ładnie jeść, jak odnosić się grzecznie do rodziców, jak być posłusznym, jak dbać o higienę, jak myć porządnie zęby i się nie niecierpliwić, jak nie bać się dentysty, co zrobić gdy ktoś nam dokucza, itd...

Każde opowiadanie jest niezmiernie pouczające i interesujące, dowodem na to jest postawa samych przedszkolaków, to z jakim zainteresowaniem słuchali opowiadań, z jakim zaciekawieniem oglądali ilustracje oraz  z jakim zaangażowaniem odpowiadali na pytania.

Cała seria warta polecenia!