"Obiecaj mi!" - XVII spotkanie - sierpień 2017

Dnia 28 sierpnia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Naszą uwagę poświęciliśmy książce pt. ,,Obiecaj mi"  autorstwa Harlana Cobena. Ta z pozoru niewinna prośba niesie za sobą nieoczekiwane konsekwencje. Nie wie, że za kilka dni ta obietnica postawi go w kręgu podejrzanych o to, co najgorsze. Dwa nieoczekiwane zniknięcia młodych dziewczyn-Katie i Amy, ten sam bankomat, ale czy powód również ten sam? Trzy słowa:,, Nie szukaj mnie", które Katie mówi do doktor Edny- to tylko początek problemów.  Myron Bolitar - przyjaciel rodziny Amy, staje się głównym podejrzanym.  O ile Myron z pierwszą z nich Katie nie miał nic wspólnego, o tyle drugą (Amy) odwiózł w środku nocy przed dom "koleżanki". Bolitar odczuwa poczucie winy, chce również pomóc przyjaciołom odszukać córkę, oczyścić się z zarzutów, a także znów być ,, superbohaterem" pomagający wszystkim. Do jego sprzymierzeńców nie należy ani czas ani tym bardziej, ludzie, którzy z jakiegoś powodu starają się utrudnić dotarcie do prawdy. Na jego drodze pojawia się więcej wrogów niż zwolenników m.in.  bliźniacy, ojciec lokalnego dilera. Myron wiele razy staje w obliczu śmierci, lecz pomoc przyjaciela Wina, okaże się bezcenna. Przy determinacji Bolitara i jego doświadczeniu zagadka rozwiązuje się. Jednak jej rozwiązanie z pewnością jest zaskakujące...

Podczas lektury tej książki z każdą stroną coraz bardziej byłyśmy ciekawe dalszych losów i spostrzeżeń Myrona. Razem z nim starałyśmy się odnaleźć prawdę. Jednak ta zagadka ze zniknięciem dziewczyn nie była taka łatwa, jak się mogło wydawać. Z czasem każdy znajdował się na naszej liście podejrzanych. Ucieczka obu dziewczyn z domu to nie był zwykły młodzieńczy bunt, dno ich problemów było zdecydowanie głębsze. W książce tej poruszone są trudne relacje dzieci-rodziców, słuchanie, a nie słyszenie problemów dzieci, a także przemoc domowa, na którą ofiary dają przyzwolenie. Obok książki tej nie da się przejść obojętnie. Od pierwszy stron jest on zaskakująca i pełna skrajnych emocji. To powieść sensacyjna, która nie da Wam o sobie zapomnieć.