Dotknij teatru - ABC teatru lalek

W ramach projektu „Dotknij Teatru” 20 marca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź – Śródmieście, Filia Nr 11 dla Dorosłych przy ul. Próchnika 7 zorganizowano warsztaty teatralne „ABC teatru lalek”

Zajęcia przeprowadziła pani Mariola Eckert, kustosz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, Dział Widowisk Lalkowych.

Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o karierze gwiazdy filmowej? Niestety, marzenia nie zawsze się spełniają... ale teatrzyki kukiełkowe robiliśmy wszyscy!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zaprosiliśmy również pensjonariuszy ze Stowarzyszenia "Pomost" do wspólnej zabawy na zajęciach plastycznych w formie warsztatów teatralnych „Jak zrobić lalkę?”. Głównym celem spotkania było przybliżenie młodzieży historii widowiska teatralnego.

Na początku spotkania pani Mariola wprowadziła nas w klimat teatru lalkowego: jak powstaje lalka teatralna i spektakl teatralny, co oznacza w teatrze lalek animacja, jakie są formy teatru lalek na świecie. Następnie nasz gość zdradził nam tajniki technik robienia prostych laleczek, po czym przystąpiliśmy do twórczej pracy.

Wykorzystując rolki po ręcznikach papierowych, kolorowe papiery wycinankowe, mazaki i resztki włóczki uczestnicy wyczarowali piękne, kolorowe, śmiejące się ludziki.

Na zakończenie każdy pochwalił się swoim dziełem i wiedzą na temat teatru lalek.