Dyskusja o książce Katarzyny Grocholi \"Kryształowy anioł\"

W czwartek, 24 września 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź –Śródmieście Filia Nr 11 przy ul. Próchnika 7, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone dyskusji o najnowszej książce Katarzyny Grocholi „Kryształowy Anioł”. Katarzyna Grochola urodziła się w 1957 roku. Zanim zajęła się literaturą pracowała m. in. jako salowa, korektorka, aktorka, dyrektor składu celnego, a nawet jako konsultantka w biurze matrymonialnym. Pracowała też jako specjalista ds. szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej oraz jako pomoc cukiernika.

Autorka wydała powieści: ”Nigdy z życiu”, „Przegryźć dżdżownicę”, „Serce na temblaku”, \"Ja wam pokażę\", „Osobowość ćmy” oraz dwa zbiory opowiadań: „Podanie o miłość”, „Upoważnienie do szczęścia”. Wspólnie z Andrzejem Wiśniewskim wydała książkę”Związki i rozwiązki miłosne”. Jest również autorką felietonów i współscenarzystką najpopularniejszych seriali telewizyjnych: „M jak miłość” oraz „Na dobre i na złe”. Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy.

Już bardziej prywatnie boi się wojującego feminizmu i jest przeciwna stawianiu przy garach faceta, który nie lubi i nie umie gotować. Wolałaby, żeby poszedł do szopy naprawiać rower.

Beata Barbus Moderator DKK przy MBP Łódź-Śródmieście FB nr 11