"Nielegalne związki" w DKK przy GBP w Klonowej

Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece odbyło się 25 lipca, tradycyjnie o godzinie 17. Nie wszystkie klubowiczki dotarły – spowodowała to prawdopodobnie silna ulewa… a może jednak omawiana książka „Nielegalne związki” Grażyny Plebanek?

Niewątpliwie była ona kontrowersyjna. Właściwie nie przypadła do gustu naszym klubowiczkom. Oceniły ją jako książkę niezwykle wulgarną. Nie obyło się bez oceny bohaterów, szczególnie ostrej krytyce poddany został Jonathan – sprawca wszelkiego zła. Zdradził żonę - Megi. Kochanka Jonatana to Andrea. Są jeszcze dzieci – Tomaszek i Antosia, które Jonatan chyba kocha. Tło całej sytuacji nadaje atmosfera panująca w Brukseli – miejscu wielkiej polityki, władzy i układów. Ostatecznie nie do końca wiadomo jak kończy się ta opowieść o nielegalnym uczuciu. Czy to w ogóle było uczucie? Dyskusja nad książką właściwie nie trwała długo. Wniosek jednej z klubowiczek był taki, że koniecznie musi przeczytać jeszcze inną książkę tej autorki, aby ocenić jak faktycznie pisze pani Plebanek… bo jeśli tak jak tę, o której teraz mowa, to po inne jej autorstwa nie sięgnie.

Dla odmiany kolejne spotkanie DKK w Klonowej poświęcone zostanie książce Wojciecha Cejrowskiego
„Wyspa na prerii”. Odbędzie się ono 29 sierpnia o godz. 17.00.