relacja ze spotkania w DKK, Piotrkow Trybunalski

Kolejne spotkanie w DKK w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się w dniu 10.07.2014 r. Dyskusja toczyła się wokół książki Grażyny Plebanek "Dziewczyny z Portofino". Książka wzbudziła wiele różnych emocji, od wzruszenia, smutku, po nostalgię za czasem dzieciństwa. Lata 60 i 70 ubiegłego wieku, o których opowiada ta powieść były dla niektórych uczestników spotkania znane, bo w nich żyli. Zdawali oni relacje tym, którzy czasy PRL-u znają tylko z historii. Spotkanie bardzo cenne ze względu na przeżycia uczestników.

Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że książka jest ponadczasowa, niezwykle ważna lektura dla młodego pokolenia i bardzo wszystkim polecamy "Dziewczyny z Portofino" Grażyny Plebanek