Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Czerwony rower" w Bolimowie

   26 lutego 2013 r. odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bolimowie. W dyskusji wzięło udział 11 klubowiczek. Przy dobrej kawie dzieliłyśmy się wrażeniami z książki Antoniny Kozłowskiej „Czerwony rower”. Antonina Kozłowska jest autorką trzech powieści „Kukułka”, „Trzy połówki jabłka” i „Czerwony rower”, jest także założycielką bloga „Mama dwojga ludzików”. Z wykształcenia jest anglistką, zajmuje się tłumaczeniami, pisaniem tekstów o dzieciach i wychowaniu. Pracuje w domu i spełnia w roli mamy, a w wolnych chwilach lubi czytać powieści historyczne.

   „Czerwony rower” to historia przyjaźni czterech kobiet, z których jedna ginie w tajemniczych okolicznościach. Rzutuje to na przyszłość pozostałych trzech koleżanek, które w dorosłym życiu borykają się ze wspomnieniami i wyrzutami sumienia.

   Historia opisana w „Czerwonym rowerze” wywołała burzliwą dyskusję. Wróciłyśmy na chwilę do czasów swojej młodości, do problemów z jakimi się wtedy zmagałyśmy. Panie z chęcią opowiadały „jak to było za ich czasów”.

   Kolejne spotkanie odbędzie się 20 marca 2013 roku. Będziemy na nim omawiać „ Piąte dziecko” Doris Lessing. Zapraszamy do uczestnictwa.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi