"Nielegalne związki" przyczyną burzliwej dyskusji.

Listopadowe spotkanie ozorkowskiego DKK przebiegało pod znakiem... zdrady. A wszystko to za sprawą książki Grażyny Plebanek, zatytułowanej „Nielegalne związki”. Powieść, opisująca romans żonatego mężczyzny, Jonathana, z niezwykle ponętną Andreą wywołała silne emocje wśród klubowiczek. Przez cały wieczór zastanawiałyśmy się nad przyczynami, nad skutkami i nad tym czego zabrakło w z pozoru idealnym małżeństwie Jonathana i Megi. Oboje młodzi, oboje ambitni. Rodzice dwójki wspaniałych dzieci. Małżonkowie, a jednocześnie przyjaciele, którzy rozumieją się niemal bez słów... Po żarliwej dyskusji doszłyśmy do wniosku, że to właśnie słów w tym związku było za mało. Mimo iż główni bohaterowie dużo ze sobą rozmawiają, poruszają wiele mniej lub bardziej istotnych tematów, nie rozmawiają o tym, co jest dla nich najistotniejsze – o ukrytych pragnieniach, tęsknotach, poczuciu wzajemnej bliskości.
Romans, w jaki wdał się Jonathan, był niezwykle zmysłowy. Z czasem z bliskości fizycznej zaczęła rodzić się bliskość emocjonalna – czy jednak była to miłość? A Andrea – kochała czy tylko manipulowała?  I choć dyskusja była burzliwa i długa, to jednak wiele pytań pozostało bez jednoznacznej odpowiedzi.
Jedno jest pewne, lektura „Nielegalnych związków” zmusiła wszystkie klubowiczki do rozmyślań nad kondycją  nie tylko powieści.