Zapach cedru uzależnia !

26 lutego 2010 roku członkowie (a właściwie: członkinie) ozorkowskiego DKK spotkali się po raz kolejny, by porozmawiać o książce. I nie tylko. Tym razem tematem naszej dyskusji była powieść pt.: „Zapach cedru” Ann - Marie MacDonald. Pozycja niezwykła, gdyż podejmująca niezwykle trudne tematy (niestety, ciągle aktualne), tj. brak ciepła rodzinnego w domu, brak porozumienia wśród najbliższych, a przede wszystkim – molestowanie seksualne dzieci.

Książka wywołała wiele emocji, zarówno w trakcie czytania jak i w czasie klubowej, burzliwej dyskusji. Nietypowo w Ozorkowie, bo bardzo zgodnie, panie przyznały się do uzależnienia od tej powieści, do tego, że nie mogły oderwać się od lektury. Aż do ostatniej kropki czytelniczki prześladowało pytanie: co jeszcze może się wydarzyć? „Zapach cedru” dyskutantki jednocześnie szokował, porażał, ale i zachwycał, budził niesmak, ale i rozczulał. I przede wszystkim zachęcał do wnikliwej dyskusji. Więc, żywo i długo rozmawiano o tym, jak głęboko tkwią w nas wcześniejsze decyzje i o tym jak, bardzo wpływają one na nasze życie, budując je lub rujnując.

Jednomyślnie: wspaniała lektura od pierwszej do ostatniej strony.