Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie DKK Strzelce Wielkie - "Czucie i wiara..."

„Czucie i wiara czyli warszawskie duchy ”

Relacja ze spotkania  DKK przy  GBP Strzelce Wielkie

Daniela Duchowska

                                                                         

                                                                                        W dniu 29.09.2017 r., po wakacyjnej przerwie, odbyło się kolejne spotkanie klubowiczek. Omawiano książkę Małgorzaty Karoliny Piekarskiej „Czucie i Wiara czyli warszawskie duchy. „czucie i wiara” to nazwa mieszczącego się na Saskiej Kępie biura detektywistycznego, prowadzonego przez Józefa i Bronisława Krosnowskich. Panowie zajmują się wyjaśnianiem zjawisk paranormalnych, których przyczynami są wydarzenia z przeszłości.

                Książka składa się z 18 opowiadań, których akcja rozgrywa się na terenie poszczególnych dzielnic Warszawy. To także jedna różnie pojmowana przez autorkę epoka lub wydarzenie historyczne.  Są tu więc powstania narodowe, wojny ze Szwedami, rewolucja 1905 roku itp. W tych wydarzeniach prawda miesza się z fikcją, a współczesność z historią. Autorka wykorzystała w książce zarówno swoją, jak i innych (historyków, naukowców),  wiedzę historyczną. Zagadki historyczne są opatrzone klimatycznymi czarno-białymi fotografiami, dokumentującymi prawdziwość opisanych przypadków. Książkę polecamy dla osób zainteresowanych historią, Warszawą i „warszawskimi duchami”. Naszym klubowiczkom jednak też przypadła do gustu.

 

Kolejne spotkanie naszego klubu odbędzie się, wyjątkowo w GBP Sulmierzyce 26 października 2017 roku, gdyż zostałyśmy zaproszone na wspólne dyskusje o książce „Mrok i mgła” STEFANA TÜRSCHMIDA.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi