Tylko bez całowania...

Już 14 marca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Wcześniej niż zwykle ze względu na nadchodzące Święta Wielkanocne. Gdy powiedziałam dzisiaj omawiać będziemy książkę Grzegorza Kasdepke pt. „Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” w sali słychać było głośne ble! Całowanie?!! Ble! Taka była reakcja  Z książki tej wybrałam dwa opowiadania „Radość” i „Gniew”.  Oczywiście bardziej do gustu przypadło im to pierwsze opowiadanie.  Klubowicze przyznali się, że czasami też się gniewają, złoszczą i swoim zachowaniem złoszczą innych. Wyznali także, iż nie lubią kiedy ktoś  na  nich krzyczy czy jest zły. Klubowicze obiecali, że postarają się tak zachowywać aby nikomu nie robić przykrości itp. Aby sprawdzić reakcje dzieci na różne sytuacje przygotowałam dla każdego 2 buźki jedna wesoła, druga smutna. Czytałam zdanie np. Gdy kolega mnie uderzy jestem… dzieci wskazywały buźką co czułyby takiej sytuacji.  Utworzyliśmy także pociąg jadący do krainy smutku, gniewu i radości. Najbardziej podobał mi się wjazd do krainy radości, gdzie dzieci śmiały się i krzyczały z radości. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i koniec.