Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Słowik" Kristin Hannah

W Filii 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi odbyło się majowe spotkanie naszych klubowiczek. Omawiałyśmy książkę "Słowik" K. Hannah. Uczestniczki chętnie prezentowały wątki podjęte w powieści, a także opowiadały o wojennych losach swoich rodzin. 

Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 czerwca 2019 r. 

"Kasacja" autorstwa Remigiusza Mroza

W dniu  25 kwietnia w Filii nr 61/62 BMwŁ odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawialiśmy „Kasację” Remigiusza Mroza. Nasi klubowicze żywo dyskutowali o losach bohaterów powieści, odnosząc pewne sytuacje do rzeczywistych zdarzeń. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Kolejną dyskusję nad książką zaplanowaliśmy na 23 maja 2019 r.

Stefan Turschmid "Ikony"

W dniu 21 kwietnia w Filii nr 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie naszych klubowiczek. Tym razem omawiałyśmy "Ikony" autorstwa Stefana Turschmida. Uczestniczki chętnie dyskutowały nad historycznymi wątkami  podjętymi w książce. Dokonały także szczegółowej analizy psychologicznej przedstawionych w powieści bohaterów. Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Następna dyskusja dotycząca "Kasacji" R. Mroza została zaplanowana na kwiecień. 

Lutowe spotkanie klubowiczów w Filii 61/62

21.02.2019 r.  odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek. Razem z klubowiczkami omawiałyśmy książkę autorstwa Ireny Matuszkiewicz "Przerwana podróż". Podjęte w książce wątki stanowiły źródło inspiracji do dalszej dyskusji na tematy społeczne. Następne spotkanie już za miesiąc Śmiech

M. Grzebałkowska "Beksińscy. Portret podwójny"

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki jest już za nami. Tym razem omawialiśmy książkę Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny".  Klubowicze nie tylko dyskutowali o biografii słynnego malarza i jego rodziny, ale także mieli możliwość zapoznania się z jego twórczością. Członkowie DKK wyrażali skrajne opinie dotyczące życia artysty oraz jego obrazów. Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przewidziane zostało na luty.

Listopadowe spotkanie organizacyjne w Filii nr 62 BMwŁ

W dniu 29.11.2018 r. DKK dla dzieci został przemianowany na DKK dla dorosłych. W związku z tym  w listopadzie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne nowego Dyskusyjnego Klubu Książek w Filii nr 62 BMwŁ. Wzięło w nim udział 8 osób. Dyskutowaliśmy na temat preferencji czytelniczych naszych klubowiczów, a także staraliśmy się zintegrować i ustalić plan działania na następne miesiące. Kolejne spotkanie dla naszych czytelników planowane jest na grudzień. Uśmiech

Spotkanie majowe 2018 "Na ratunek Karuzeli"

W środę 30 maja 2018 r. w Filii Nr 61 Biblioteki Miejskiej w Łodzi odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. W zajęciach uczestniczyło 5 osób.

Rozmawialiśmy o książce Ewy Nowak „Na ratunek Karuzeli”.

Jest to historia opowiadająca o niezwykle bohaterskim czynie, którego dokonał pewien chłopiec o imieniu Antek. Przezwyciężając swój lęk i strach uratował psa, który płynął na krze lodowej w kierunku wodospadu.

Książka wywołała wśród młodych czytelników wiele emocji: strach, empatię, smutek, zadowolenie, radość…

Nawiązując do treści opowiadania klubowicze DKK wykonywali różne zadania:

- wykorzystując cytaty z książki musieli ustawić się w odpowiedniej kolejności,

- szukali ukrytych słów w tekście i rozwiązywali zadania z nimi związane,

- „ratowali/łowili” trzy pluszowe psy za pomocą wędek,

- wzorując się na śmigłach helikoptera wykonywali z zakrętek kolorowe i wirujące „bączki”.

Jak zawsze spotkanie przebiegło w wesołej i bardzo twórczej atmosferze, a wszyscy klubowicze wyszli z biblioteki z nową książką w dłoni.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę 20.06.2018 r. na godzinę 16:30.

Spotkanie kwietniowe 2018 "Opowieści ze starego strychu"

Dnia 25. 04. 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tematem przewodnim była książka Beaty Ostrowickiej pt.: ”Opowieści ze starego strychu”.

Po krótkiej pogadance na temat przeczytanej książki, uczestnicy przystąpili do rozwiązywania

przygotowanych dla nich zadań.

Klubowicze przy użyciu latarki musieli odnaleźć ukryte na „strychu” zapakowane przedmioty.

Po powrocie na swoje miejsca i rozpakowaniu paczek, każdy uczestnik opowiadał wymyśloną przez siebie historię na temat znalezionego przedmiotu.

Następnie dzieci zostały podzielone na 3 grupy.

Zadanie polegało na szybkim zwinięciu na patyk dwukolorowej wstążki, do której przymocowana była koperta.

W kopercie ukryte zostały pocięte na części ilustracje przedstawiające wybranych bohaterów książki pt.: ”Opowieści ze starego strychu”.

Każda grupa musiała pokolorować fragmenty ilustracji, a następnie ułożyć je w całość.

Wszyscy spisali się znakomicie.

Po skończonej pracy rozmawialiśmy o obowiązkach, które mieli główni bohaterowie.

Zastanawialiśmy się nad tym, czy dobrze się z nich wywiązywali.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w dyskusji.

Na zakończenie zajęć wszyscy losowaliśmy karteczki z numerkami, które były ukryte w szkatułce znalezionej na „naszym strychu”. Czekały na nas do rozwiązania rebusy, zadania matematyczne, krzyżówki lub obrazki do pokolorowania według podanego szyfru.

Myślę, że to było bardzo udane spotkanie.

Na następne zapraszamy 30 maja 2018 r.

Spotkanie marcowe 2018 "Gdyby jajko mogło mówić"

W środę 28.03.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Filii Nr 61 Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Wzięło w nim udział 7 uczestników.

Na początku przeczytaliśmy fragment książki Renaty Piątkowskiej "Gdyby jajko mogło mówić". Rozmawialiśmy też o tradycjach i obyczajach związanych ze świętami wielkanocnymi.

Następnie Klubowicze wyruszyli na poszukiwania jajek ukrytych wśród książek. Okazało się, że w niektórych z nich odnaleźli wielkanocne zagadki, a w niektórych czekała niespodzianka - czekoladowe jajeczka.

Na zakończenie wszyscy wykonali koszyczek w kształcie zajączka, w którym umieścili świąteczne życzenia oraz słodkie niespodzianki.

Spotkanie lutowe 2018 "Pięciu Nieudanych"

Dnia 21.02.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii Nr 61 Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

W zajęciach udział wzięło 5 klubowiczów.

Tematem przewodnim była książka pt.: ”Pięciu Nieudanych”.

Po omówieniu opowiadania o piątce „nieudanych przyjaciół”, postanowiliśmy stworzyć swoich „nieudanych” bohaterów. Wykorzystaliśmy w tym celu różne materiały plastyczne.

Po zakończeniu pracy nadawaliśmy im imiona i w kilku słowach opisywaliśmy jacy oni są.

Kolejne zadanie polegało na wspólnym zbudowaniu domu dla naszych postaci. Posłużyły nam do tego różnej wielkości pudełka, bibuła i kolorowy papier.

To było bardzo twórcze spotkanie.

Na następne zapraszamy w przyszłym miesiącu.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi