"Miniaturzystka" Jessie Burton na grudniowym spotkaniu w Filii nr 61/62 BMwŁ

Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi, już za nami.
Tym razem omawialiśmy powieść "Miniaturzystka" autorstwa Jessie Burton. Nasi klubowicze skupili swoją uwagę
na rysie psychologicznym postaci, a także dyskutowali o dramatycznych losach głównych bohaterów. Dokładnie omówiliśmy tragizm Neli oraz oszukańczą wizję życia, jaką próbowali stworzyć młodej dziewczynie Johannes Brandt i jego siostra Marin. Całe spotkanie zostało osłodzone czekoladowymi Mikołajami :) Na kolejne spotkanie zapraszamy już w styczniu.

Julian Barnes "Poczucie kresu"

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Filii nr 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi już za nami. Tym razem odbyło się ono w jednej z łódzkich kawiarni. Przy gorącej czekoladzie dyskutowaliśmy o książce Juliana Barnesa „Poczucie kresu”. Wspólnie zastanawialiśmy się nad motywami samobójstwa, którego dopuścił się Adrian Finn.  Klubowiczów poruszyła także postać głównego bohatera, który po wielu latach zrozumiał sens zdarzeń z przeszłości. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na 12 grudnia 2019 r.

Elif Shafak "Uczeń architekta"

W ramach październikowego spotkania w Filii nr 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi  omawialiśmy książkę Elif Shafak "Uczeń architekta". Klubowicze chętnie dyskutowali o podjętych w niej wątkach, a także porównywali kulturę turecką z tradycjami zachodniej Europy.  Skupiliśmy także uwagę na zmieniającej się roli kobiety w społeczeństwie, a także wielokulturowości narodów zamieszkujących różne kraje. Kolejne spotkanie naszych klubowiczów zaplanowaliśmy na 7 listopada 2019r.

"O pięknie" Zadie Smith

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi już za nami! W tym miesiącu klubowicze rozmawiali o książce Zadie Smith zatytułowanej „O pięknie”. Poddali oni szczegółowej analizie postawy bohaterów oraz sytuacje w jakich się znaleźli. Wspólnie dyskutowaliśmy nad zjawiskami oraz przynależnością do pewnych grup społecznych.

Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na 17 października 2019 roku.

"Dodaj do znajomych" Z. Łapickiej

W dniu 07.08.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 62 w Łodzi.

Tym razem omawialiśmy książkę Zuzanny Łapickiej „Dodaj do znajomych”. Nasi klubowicze wspominali filmy z udziałem postaci, o których opowiadała p. Zuzanna. Wspólnie prześledziliśmy także życiorys autorki, skupiając uwagę, na niektórych wydarzeniach z jej życia.

Kolejne spotkanie naszych klubowiczów zaplanowane zostało na 19 września.

"Grace Kelly" Wendy Leigh

W dniu 11 lipca 2019 r. w Filii 61/62 BMwŁ odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem skupiliśmy swoją uwagę na biografii „Grace Kelly”, autorstwa Wendy Leigh. Nasi klubowicze bardzo chętnie omawiali  wątki z życia Księżnej Monako, które zostały przedstawione w biografii. W trakcie spotkania podjęliśmy próbę przeanalizowania  rysu psychologicznego Grace Kelly oraz jej rodziny. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na sierpień.

"Rock-Mann" Wojciecha Manna

W dniu 13 czerwca 2019 r. w Filii nr 61/62 BMwŁ  odbyło się kolejne spotkanie w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki. Tym razem rozmawialiśmy na temat "Rock-Manna" autorstwa Wojciecha Manna. Klubowicze analizowali nie tylko opowieści dotyczące życia autora, ale także wspominali czasy w jakich żył Wojciech Mann. Chętnie przytaczali  anegdoty z własnej młodości i konfrontowali niektóre fakty z historiami przedstawionymi w książce. Następne spotkanie zostało zaplanowane na lipiec.

"Słowik" Kristin Hannah

W Filii 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi odbyło się majowe spotkanie naszych klubowiczek. Omawiałyśmy książkę "Słowik" K. Hannah. Uczestniczki chętnie prezentowały wątki podjęte w powieści, a także opowiadały o wojennych losach swoich rodzin.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 czerwca 2019 r.

"Kasacja" autorstwa Remigiusza Mroza

W dniu  25 kwietnia w Filii nr 61/62 BMwŁ odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawialiśmy „Kasację” Remigiusza Mroza. Nasi klubowicze żywo dyskutowali o losach bohaterów powieści, odnosząc pewne sytuacje do rzeczywistych zdarzeń. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Kolejną dyskusję nad książką zaplanowaliśmy na 23 maja 2019 r.

Stefan Turschmid "Ikony"

W dniu 21 kwietnia w Filii nr 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie naszych klubowiczek. Tym razem omawiałyśmy "Ikony" autorstwa Stefana Turschmida. Uczestniczki chętnie dyskutowały nad historycznymi wątkami  podjętymi w książce. Dokonały także szczegółowej analizy psychologicznej przedstawionych w powieści bohaterów. Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Następna dyskusja dotycząca "Kasacji" R. Mroza została zaplanowana na kwiecień.