Pożegnanie z przedszkolnym DKK

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie z Dyskusyjnym Klubem Książki w przedszkolu za nami.

Podczas spotkań omawialiśmy książkę „Wiktor –  dzień na plaży”. Przygód misia i jego przyjaciela Myszorka dzieciaki wysłuchały z wielkim zainteresowaniem. Same też chętnie opowiadały o swoich planach wakacyjnych, bo o czym innym mogą myśleć dzieci pod koniec czerwca?

Ważnym tematem, który również  poruszyliśmy było bezpieczeństwo w czasie wakacyjnych zabaw.

Klubowicze odpoczywajcie i do zobaczenia po wakacjach!

Klubowicze w czytelniczej braci

Grupa przedszkolna „Rybki” została wciągnięta do czytelniczej braci. Stało się to podczas majowego spotkania klubu.
W pierwszej części zajęć odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki podczas, którego omawialiśmy książkę „Zdziwionki” Agnieszki Zimnowodzkiej.
W drugiej części wizyty przedszkolaków w naszej bibliotece odbyło się oficjalne pasowanie na Czytelników GBP w Sulmierzycach. Dumni opuszczali mury Biblioteki.

Dżok legenda o psiej wierności

Kwietniowe spotkanie DKK w przedszkolu poświęcone było najlepszemu przyjacielowi człowieka.
„Dżok legenda o psiej wierności” była doskonałym przykładem o psiej wierności i mądrości. Przygody Dżoka bardzo się spodobały małym klubowiczom. Opowieści dzieci o swoich pupilach nie było końca.

Przygody baciana Mikołaja

Marcowe spotkanie przedszkolnego DKK poświęciliśmy wiośnie.
Książka „Kapelusz pani Wrony” okazała się świetnym wyborem. Przygody bociana Mikołaja wywoływały uśmiech na twarzach klubowiczów. Niespotykanym jest przecież aby bocian chciał poślubić żabę :) Lekturę polecamy tym małym jak i całkiem dużym czytelnikom:)

A ja nie chcę być księżniczką!

W lutym z klubowiczami DKK omawialiśmy książkę pt."A ja nie chcę być księżniczką" Grzegorza Kaspedke. Dzieciaki były lekturą były zachwycone. Rezolutna Marysia i jej pomysły zabawy z rodziną zafascynowały wszystkich. Przy okazji dzieci miały szansę pochwalić się jak wyglądają ich zabawy z rodzicami oraz dziadkami.

Dyskusje o książkach w przedszkolu

Podczas styczniowego spotkania o zimie to Kubuś Puchatek był inspiracją dla najmłodszych klubowiczów.Dzieciaki porównywały swoje zabawy do zabaw Kubusia i jego przyjaciół.

Rozmowy o tradycjach świątecznych

Podczas grudniowego – świątecznego spotkania DKK dla dzieci nie mogło zabraknąć rozmów o tradycjach świątecznych.

Omawiana przez nas tego dnia książka „Święta Tupcia Chrupcia” dała nam również nowe tematy do dyskusji. Dzięki niej poruszyliśmy temat pomocy innym, dzielenia się z innymi tym co mamy. Okazało się, iż uczniowie podobnie jak bohater książki także mają „dobre serduszka”.

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Kluba Książki dla dzieci nie mogło pominąć tematyką dnia Pluszowego Misia. Ku radości najmłodszych klubowiczów.
Dobra książka, temat idealnie dopasowany do odbiorców, przy tym zabawy i słodki misiowy poczęstunek to recepta na udane spotkane klubu.
Książka Anieli Cholewińskiej – Szkolik „Petit maluje wieżę Eiffla”, którą wówczas omawialiśmy to opowiadania o uroczych misiach brunatnych i polarnych, pluszowych i szmacianych.

Przedszkolne dyskusje o książkach!

Za oknem jesień. Kolorowe liście, kasztany, owoce, warzywa i grzyby z tym klubowiczom przedszkolnego DKK kojarzy się jesień.
Omawiany wiersz „Grzyby” Jana Brzechwy idealnie pasował do naszego spotkania. Dzieciaki świetnie się bawiły.

Ostatnie przed wakacjami spotkanie przedszkolnego DKK

Z grupą przedszkolną „Rybki” musimy się pożegnać. Całe szczęście tylko na okres wakacji.

Nasze spotkanie jak zwykle było bardzo radosne. Dużo śmiechu i zabawy. Temat do rozmowy nakreślił nam główny bohater omawianej lektury „Wiktor i dzień na plaży”. W czasie rozmów wakacyjnych nie mogło zabraknąć również tych o bezpieczeństwie podczas wyjazdów, zabawach na plaży i górskich wędrówkach. Drodzy Klubowicze do zobaczenia we wrześniu!