"Zaczarowane bąbelki"

29.11.2012r. po raz trzeci wybrałam się do przedszkola, aby w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki podyskutować o książce. Tym razem wybór padł na „Zaczarowane bąbelki” Wioletty Piaseckiej. Wybrałam tę lekturę, ponieważ moi mali klubowicze kilka dni wcześniej byli na spotkaniu autorskim tej pisarki. Termin naszego spotkania pokrywał się z andrzejkami, dzięki czemu mogliśmy pogodzić treść książki  z zabawami i wróżbami. Naszym głównym tematem były marzenia, bo przecież każdy z nas je ma! Wszyscy klubowicze jednogłośnie stwierdzili, iż marzyć może każdy bez względu na wiek. A dzieci tak ufnie o nich mówią. Ich marzenia, przynajmniej te wypowiadane głośno, dotyczyły głównie tego kim zostaną w przyszłości. Między nami były przyszłe: aktorki, piosenkarki, księżniczkiJ a także surferka; chłopcy marzą aby zostać kierowcą formuły i oczywiście piłkarzem takim jak Cristiano RonaldoJ . Natomiast jeśli chodzi o wróżby  to m. in. przekłuwaliśmy serca z imionami przyszłego wybranka/wybranki. Robiliśmy wyścig butów. Niestety warunki nie pozwoliły nam na lanie woskuL Ale mimo wszystko śmiechu było co nie miara. Czas nie miał dla nas litości i musieliśmy kończyć nasze spotkanie, ku wielkiemu rozczarowaniu milusińskich. Mam nadzieję, że spełnią się wszystkie marzenia klubowiczów. Następnym razem spotkamy się przed Bożym Narodzeniem.