Zarażeni Zafónem...

Czas - 22 sierpień, godzina 18. Miejsce - działka na Woli Łaskiej. Cel – klubowicze z DKK omawiają książkę Gra Anioła . Zauroczeni (w większości) autorem, sięgnęliśmy po jego kolejną książkę. Przemyka się tu romans, krzyżuje z thrillerem, a także napotyka sensacje - która wywołana jest mistrzowską intrygą. Wszystko to skutkuje naprawdę dobrą książką o losach młodego pisarza bardzo zaniedbywanego w dzieciństwie Martina Davida. Jest on zakochany w czytaniu książek od dziecka i traktuje ich jako swoich najlepszych przyjaciół , jednocześnie nie wolno mu ich czytać. Jego ojciec analfabeta bardzo złości się i wymierza, nieadekwatnie ciężkie kary, kiedy nakryję go na takim marnowaniu czasu. To jest tylko wstęp do tragicznych wydarzeń, które napotykają Martina - złe decyzje biznesowe, nieintratne umowy, jego choroba, trudna miłość - to wszystko świetnie się wtapia do naszkicowanego tła, którym jest dość przerażający obraz Barcelony. Nagle Martin dostaje propozycję fortuny w zamian za napisanie książki i tu zaczyna się wszystko jeszcze bardziej komplikować. W powieści pojawiają stary księgarz Sempere (znany z innych części), który odkrywa w chłopcu bratnią duszę i postanawia stać się jego ostoją. W czasach tak trudnych dla chłopca, jest jego nauczycielem, przyjacielem i doradcą. Sempere wprowadza też przez swoje dobre i drobne intrygi drugą -  najbardziej jaskrawą bohaterkę książki czyli krnąbrną i dowcipną Isabellę. Carlos Ruiz Zafon stworzył mistrzowską i ciekawą historię, która mogłaby nigdy się nie kończyć. Książka jest doskonała i każdy pewnie znajdzie w niej coś dla siebie. Wydaje się, że w Grze Anioła dzieje się więcej niż w Cieniu wiatru. Więcej jest tam klimatu Barcelony, akcji, magii, grozy, humoru i tajemniczości. Ciężko było nam wybrać, która książka jest lepsza… Obydwie są magiczne i pewnie przez bardzo długi czas (lub na zawsze) zamieszkają w naszej pamięci.

"Książki mają duszę, duszę tych, którzy je pisali, tych,
którzy je czytali oraz tych, którzy o nich marzyli."