Najnowsze relacje ze spotkań autorskich

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in D:\xampp\htdocs\www\wimbp\dkk\components\com_content\models\articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in D:\xampp\htdocs\www\wimbp\dkk\modules\mod_articles_latest\helper.php on line 95

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in D:\xampp\htdocs\www\wimbp\dkk\modules\mod_articles_latest\tmpl\default.php on line 13

Relacja ze styczniowego spotkania łaskiego klubu DKK

27 stycznia 2011 roku w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Łasku o godzinie 18.00 po raz kolejny spotkaliśmy się w gronie stałych i nowych klubowiczów w ilości 6 osób by przyjrzeć się bliżej "Bibliotekarkom" Teresy Moniki Rudzkiej. Wybrałam ten tytuł z rozmysłem. Jestem bibliotekarką od 30 kilku lat w zawodzie i powodowała mną ciekawość jak widzą nas inni. Myślałam, nareszcie ludzie zobaczą, że pracownicy bibliotek to ludzie wykształceni, na tzw. poziomie, lubiący swoją pracę. A tu niespodzianka. Nastawiłam się pozytywnie i bardzo się rozczarowałam. Z irytacją przebrnęłam do końca powieści nie chciałabym aby czytało ją grono czytelników, nie polecam przynajmniej środowisku bibliotekarskiemu. Klubowicze, jako że temat dotyczył bibliotekarek nie bardzo chcieli wyrazić swoją opinię. Sugerowali, że obraz jest mocno przerysowany, że na siłę śmieszny, raczej plotkarski niż rzetelny, ale dobrze się czyta. Podsumowali powieść Rudzkiej określeniem literatury "leżakowej" Mnie się taki obraz bibliotekarek nie podoba i nie zgadzam się z nim.

Następne spotkanie Klubu 24 lutego o godzinie 18.00 i propozycja do dyskusji - "Fausta" Krystyny Kofty

Zobacz zdjęcia ze spotkania: