"Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo." 62 spotkanie DKK Działoszyn

25 września, na naszym pierwszym powakacyjnym spotkaniu omówiłyśmy książkę Marka Rabija pt. Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo. O dziwo wszystkie nasze klubowiczki zgodnie stwierdziły, że książka jest świetna, warta przeczytania i godna polecenia. Jest to swego rodzaju reportaż, z którego możemy dowiedzieć się przerażającej prawdy o biedzie i życiu ludzi w Bangladeszu. Wszyscy, jak się okazuje, ubieramy się w tzw. sieciówkach, nie zdając sobie sprawy z tego, w jakich warunkach i jakim kosztem (kosztem nawet ludzkiego życia) powstają nasze ubrania. Często przy szyciu ubrań zatrudniane są dzieci, które mimo ciężkich warunków, bardzo się cieszą, że mogą pracować. Klubowiczki jednogłośnie stwierdziły, że życie ludzkie w tym kraju nie przedstawia żadnej wartości.