Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Rozświetlone pokoje" LIII Spotkanie DKK Działoszyn

Podczas kolejnego spotkania DKK- 18 października omówiona została książka "Rozświetlone pokoje" Richarda Masona. Dwa wspaniałe portrety dwóch kobiet- matki i córki- w sugestywnej powieści i sile uczuć, odpowiedzialności za najbliższych i rodzinnej tajemnicy.

Niezwykle trudny i rzadki temat starości oraz przemijania, który został bardzo dobrze przedstawiony i wywołał długą oraz ciekawą dyskusje wśród naszych Klubowiczek. Autor przenikając w ciało i umysł staruszki napisał swoją powieść w sposób refleksyjny i spowalniający, tak aby czytelnik miał szansę wczuć się w sytuację i wiek bohaterki. Autor bardzo dobrze i inteligentnie pisze w sposób poruszający serca. Klubowiczki po przeczytaniu tej powieści zadawały sobie wiele ważnych pytań na temat życia i śmierci, rodziny i samotności oraz odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich. Niestety odpowiedzi w każdym przypadku są inne, zależne od indywidualnych spostrzeżeń i doświadczeń Klubowiczek.

To powieść o dojrzewaniu do roli bycia córką starszej matki, wreszcie to powieść o miłości, umieraniu i ciągłym poszukiwaniu szczęścia niezależnie od wieku. Każdy powinien przeczytać tą powieść!

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi