"Śpiewaj ogrody" XLIX spotkanie DKK w Działoszynie

W kwietniu omówiona została książka, pt. "Śpiewaj ogrody" Pawła Huelle. Powieść niezwykle trudna bo splatająca wiele wątków na raz o wielokulturowym świecie, w którym przenikały się różne tradycje i nacje: o Wolnym Mieście Gdańsku i operze Wagnera, o fleciście z Hameln, o muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny i o niezwykłej przyjaźni małego chłopca ze starą Gretą. W tej wielowątkowości nasze Klubowiczki trochę się gubiły, przedstawione tematy okazały się trudne i ciężkie w czytaniu. Autor nie potrzebnie wprowadził takie urozmaicenia wątkowe tworząc w ten sposób niezły "bigos".