"Gatunek żeński" XXXVIII Spotkanie DKK w Działoszynie

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Tym razem zamiast książki Klubowiczki obejrzały i omówiły spektakl teatralny pt. "Gatunek żeński".

Spektakl był doskonałą komedią, przepełnioną dobrym humorem, dowcipem, inteligentnym tekstem, który ośmiesza wojujący feminizm. Ciekawa i dobra obsada aktorska spowodowała, że Klubowiczki świetnie bawiły się tego wieczoru. Akcja sztuki rozgrywa się w domu znanej pisarki (feministki), którą odwiedza jej wielbicielka (studentka). Podczas spotkania akcja przybiera nieoczekiwanych zwrotów, studentka nagle chce zabić pisarkę. Gdy zjawiają się kolejni nieoczekiwani goście, sytuacja się komplikuje a narzędzie zbrodni (pistolet) wędruje z rąk do rąk. Puentą sztuki jest odwieczne pytanie Czego tak naprawdę pragną kobiety? Odpowiedź jest jedna: Kobiety tak do końca nie wiedzą czego pragną.