Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Dziesięć lat sieradzkiego Dyskusyjnego Klubu Książki

Sieradzki Dyskusyjny Klub Książki działa już 10 lat. Wszystko zaczęło się w 2008 r. dzięki Janinie Andryszczak, ówczesnemu dyrektorowi biblioteki. To z Jej inicjatywy powstał klub zrzeszający miłośników wartościowej literatury. W ten sposób dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu, którego koordynatorem jest Instytut Książki.
Początkowo działalność naszego klubu polegała przede wszystkim na comiesięcznych spotkaniach, podczas których omawiano wybrane książki. Z czasem Klubowicze zaczęli włączać się w inne akcje promujące czytelnictwo. Braliśmy udział m. in. w Narodowym Czytaniu, dyktandzie klubów z województwa łódzkiego, nagrywaniu audycji radiowych "Książki z lamusa", konkursie "Laudacja dla noblisty". Liderką naszego klubu jest Wiesława Kruszek, która w piękny sposób opowiada o książkach na antenie "Naszego Radia" i Telewizji Regionalnej 8 (program "Poczytajmy...") oraz pisze recenzje omawianych książek. Ostatnio recenzja Pani Wiesławy została nagrodzona w konkursie organizowanym przez Instytut Książki. Wszystkie recenzje są umieszczone na stronie internetowej biblioteki (zakładka "O bibliotece" - "Przy bibliotece" - "Dyskusyjny Klub Książki"). Mogą tam Państwo przeczytać także opinie Moniki Wilczek o książkach.

Podczas jubileuszowego spotkania wspominaliśmy dziesięć lat działalności, oglądaliśmy zdjęcia archiwalne, kronikę, wycinki prasowe o klubie oraz film "Republika czytających ludzi". Nie mogło zabraknąć tortu i prezentów. Miłą niespodzianką był podarunek przygotowany przez Hannę Krawczyk, obecnego dyrektora biblioteki. Jest nim broszura o działalności klubu.

W drugiej części spotkania Klubowicze rozmawiali o książce "Wzgórze Psów" Jakuba Żulczyka. Ten mroczny thriller zyskał uznanie Klubowiczów.

W spotkaniu udział wzięło 11 osób.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi