Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

„Wampir” Wojciecha Chmielarza DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego szóstego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 20.05.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Wampir” Wojciecha Chmielarza.         

            Od pewnego czasu nie mamy szczęścia do kryminału, szczególnie w wykonaniu polskich autorów. Sytuację tę miał odmienić Wojciech Chmielarz i jego pierwsza część z Cyklu gliwickiego zatytułowana „Wampir”. By zbytnio nie przedłużać powiem tylko, że Pan Wojciech stanął na wysokości choć nie uniknął drobnych wpadek. „Wampir” ma wszystko co w dobrym kryminale powinno się zaleźć, ciekawą intrygę, zaskakujące zwroty akcji i nieprzewidywalne zakończenie. Rozrywka na bardzo przyzwoitym poziomie, ale jak wiadomo rawscy klubowicze są dociekliwi i znaleźli kilka drobnych nazwijmy to zgrzytów, o czym więcej w recenzji do której przeczytania jak zawsze zachęcam. Moim zdaniem nie mają one większego wpływu na całokształt książki która się dobrze czyta i jest dobrym relaksem na dwa wieczory. W skali od jeden do pięciu, mocna czwórka więc polecamy.

           

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 10 czerwca (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „RockMann” Wojciecha Manna. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Tańczące niedźwiedzie” Witolda Szabłowskiego DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego piątego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 29.04.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 6 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Tańczące niedźwiedzie” Witolda Szabłowskiego.

           

Z reportażem mamy do czynienia nie po raz pierwszy naszym DKK. Po mistrzowskich książkach Małgorzaty Szejnert nasze gusta się jednak bardzo wyostrzyły, czy Witold Szabłowski im sprostał ? Myślę, że tak, choć nie uniknął wpadek, które podczas spotkania zostały mu skrzętnie wytknięte. Niemniej całokształt i konstrukcja książki jest bardzo ciekawa. Reportaż podzielony jest na dwie części. W pierwszej poznajemy historię ostatnich treserów romskiego pochodzenia niedźwiedzi w Bułgarii a właściwie historie ich „uwalniania” i przenoszenia do rezerwatu. Druga część to krótkie historie z państw komunistycznych. Jak pisze Radek w swojej recenzji do której przeczytania oczywiście zachęcam –„ Opowieść o niedźwiedziach potraktowana została jako metafora dla „uwolnienia” spod jarzma komunizmu, stąd resztę książki stanowią epizody z dziejów różnych krajów połączone wspólnym mianownikiem transformacji od komunizmu do demokracji.”- Zdaniem większości klubowiczy zestawienie intrygujące. Ponad to „Tańczące niedźwiedzie” okazały się znakomitym materiałem do dyskusji. Reasumując, Szabłowskiemu z pewnością nie ma co się mierzyć z Kapuścińskim czy Szejnert niemniej książka godna uwagi

 

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 20 maja (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Wampir” Wojciecha Chmielarza. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

"Opowieść o Włodzimierzu Wysockim” Przemysława Słowińskiego i Iwony Wygody DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego czwartego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 25.03.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Niepokorny bard. Opowieść o Włodzimierzu Wysockim” Przemysława Słowińskiego i Iwony Wygody.

 

Jakże łatwo się buntować jeśli nic nam nie grozi. W takim przypadku powstaje pytanie – po co się buntować ?, no właśnie nasza marcowa lektura o „Niepokornym bardzie” Wysockim, duetu pisarskiego Przemysław Słowiński i Iwona Wygoda miała nam na to odpowiedzieć. Sięgnąłem z nieukrywaną ciekawości po tę książkę, lubię Wysockiego posłuchać, nadarzyła się okazja by się czegoś więcej o nim dowiedzieć. Niestety, przypomniałem sobie dlaczego nie lubię biografii !!! Książka napisana jest infantylnie, dużo błędów, czytając z strony na stronę czytelnik się męczy, informacje o Wysockim, cóż takie jak wszędzie, tu dodatkowo ubrane jeszcze w otoczkę uwielbienia dla „nękanego” barda. No właśnie czy takiego nękanego, Włodzimierz Wysocki - wnuk prawnika, syn oficera i tłumaczki z niemieckiego. W wieku pięciu lat na placówce w Niemczech Wschodnich gdzie wyjeżdża z ojcem uczy się grać na pianinie, szkoły kończy bez problemu. Porzuca studia inżynieryjne dla aktorskich. Zostaje aktorem, dodajmy miernym, później piosenkarzem. I Wołodia niczym pączek w maślę rozpoczyna swój bunt, przeciw czemu, komu ? Ile procent rosyjskich dzieci miało szansę na taki start ? Zbytnio nie blokowany lata po całym świecie, no może Go nie wydają. A i jeszcze problem alkoholowy, autorzy opisują jak to biedny Włodzimierz jest praktycznie zmuszany do picia, bo raczej nie lubi wódki ale pic musi, taka kreacja niepokornego poety chyba ?

Książka tylko dla prawdziwych fanów Włodzimierza Wysockiego do których niestety ja jak znaczna część moich klubowiczy się niestety nie zalicza.

 

 

Spotkanie trwało około trzech godzin.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 29 kwietnia (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Tańczące niedźwiedzie” Witolda Szabłowskiego. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Uczeń architekta” Elif Safak DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego trzeciego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 25.02.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Uczeń architekta” Elif Safak.

 

Książka Elif Safak to nasza druga klubowa przygoda z książką turecką. Wcześniej czytaliśmy powieść noblisty Orhana Pamuka pt. „Śnieg” i opinie na jej temat były dość mocno podzielone. Autorka nie jest rodowitą Turczynką stąd może trochę inne spojrzenie które sprawia, że tę powieść się znakomicie czyta. „Uczeń architekta” bo o tej powieści mowa, jest to piękna historia młodego człowieka który dostaje się na dwór sułtana w towarzystwie … białego słonia. Opowieść snuje sam bohater i jest ona z pogranicza baśni  tysiąca i jednej nocy. Książka jest naprawdę dobra a umiejscowienie akcji w czasach XVI  wiecznego Stambułu na dworze Sulejmana dodają jej egzotyki i pewnej dozy tajemniczości. Na chłodne, niestety, wiosenne wieczory gorąco polecamy. 

 

Spotkanie trwało około trzech godzin.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 25 marca (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Niepokorny bard. Opowieść o Włodzimierzu Wysockim” Przemysława Słowińskiego i Iwony Wygody. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Tworzywo” Zbigniewa Chrząszcza DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego drugiego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 28.01.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 7 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Tworzywo” Zbigniewa Chrząszcza.

 

Niestety nie mamy ostatnio szczęścia do kryminałów. Debiut Zbigniewa Chrząszcza zatytułowany „Tworzywo” delikatnie mówiąc nie zachwycił większości klubowiczy, choć miał kilkoro obrońców. Trudno powiedzieć jak wyglądałby ten kryminał gdyby odsiać od niego osobiste studia autora na temat fizyki kwantowej oraz astrofizyki dzięki którym wyjaśnia naturę Wszechświata, uff … Obawiam się jednak, że mimo wszystko i tak by to nie pomogło, choć początek tej książki jest dobry, intrygujący i nawet wciągający lecz niestety później autor chyba za bardzo popuścił wodze fantazji lub po prostu nie miał pomysłu. Powieść ze strony na stronę staje się coraz bardziej absurdalna i nieciekawa. Niektórzy klubowicze bronili wątku kryminalnego, koncentrując na nim swoją uwagę ale moim zdaniem w żaden sposób się nie broni. Podobno powstała kolejna część przygód bohaterów „Tworzywa”, ale ja ani rawscy klubowicze raczej nie jesteśmy ich ciekawi …

 

 

Spotkanie trwało około trzech godzin.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 25 lutego (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Uczeń architekta” Elifa Safak. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Ucząc psa czytać” Jonathana Carrolla DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego pierwszego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 10.12.2016r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 10 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce Ucząc psa czytać” Jonathana Carrolla.

 

Z twórczością Jonathana Carrolla większość klubowiczy miała styczność po raz pierwszy. Część z nas która miała okazję już coś czytać tego autora, najczęściej była to „Kraina chichów”, wiedziała czego mniej więcej się spodziewać. „Ucząc psa czytać” to niecałe sto stron wspaniałej przygody z pogranicza fantastyki i parapsychologii. Książeczka ta zaskakuje, bawi i jest esencją tego czego czasem brakuje w powieściach znacznie większych rozmiarów. Jest super pomysł , jest tajemnica, jest miłość, zaś całość czyta się znakomicie. Z jednej strony nam przykro, że to już koniec z drugiej, szacunek dla pisarza za nie rozbudowywanie zbędnie treści i wątków. Forma minimalistyczna ale jakże treściwa. Polecamy naszym całym czytelniczym sercem i niech jawa stanie się snem a sen jawą, Jonathan Carroll w całej swej okazałości.

Jak zawsze nasze grudniowe spotkanie odbywa się w świątecznej atmosferze, tak więc nie mogło zabraknąć drobnych upominków. Dziękujemy Urzędowi Miasta Rawa Mazowiecka za piękne kalendarze, zaś Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Rawskiej za uzupełnienie kolekcji Notatników Rawskich. Kolejne spotkanie już w nowym roku, nieuchronnie zbliżamy się do setnego spotkania w rawskim DKK.

 

 

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 28 stycznia (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Tworzywo” Zbigniewa Chrząszcza. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Marsjanin” Andy’go Weira DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 19.11.2016r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Marsjanin” Andy’go Weira.

 

Czy można w literaturze wymyślić coś nowego?. Czy współcześni pisarze są w stanie zaskoczyć czytelnika, by ten powiedział, znakomity pomysł, świeże, coś innego, nowego?. Te pytania pojawiły się na początku spotkania w naszym DKK. Jakie to ma odniesienie do „Marsjanina”? Otóż ma i to zasadne, bowiem ekipa astronautów dociera z ekspedycją na czerwoną planetę. Podczas eksploracji, burza piaskowa powoduje zamieszanie i zmusza ich do ewakuacji, jednak jeden z astronautów zostaje rany odłamkiem stacji badawczej. Pozostali myśląc, że nie żyje wracają do stacji - matki by udać się w drogę powrotną na ziemię. Nasz bohater, choć ranny żyje i musi sobie poradzić w oczekiwaniu na pomoc na obcej planecie. Kanwa jakby znajoma, tak, tak, moi drodzy to nic innego jak „Robinson Crusoe” na Marsie J Książka nie porywa ale czyta się ją całkiem nieźle, takie science fiction klasy „B”. Jako uzupełnienie cześć z nas obejrzała film pod tym samym tytułem z Mattem Damon’em, który swoją grą ewidentnie ratuje ten dość statyczny obraz, przepełniony amerykańskim kultem „narodu wybranego”. Nie mniej, nie zniechęcamy ale też nie zachęcamy, jeżeli lubicie książki z tego gatunku jest na pewno kilka lepszych.

 

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 10 grudnia (sobota) 2016r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Ucząc psa czytać” Jonathana Carrolla. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Uciec przed prawdą” Jan Guillou z cyklu Złoty wiek DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z osiemdziesiątego dziewiątego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 15.10.2016r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Uciec przed prawdą” Jana Guillou  z cyklu Złoty wiek.

 

To już nasze czwarte spotkanie z książką Jana Guillouz cyklu Złoty wiek. Co tu dużo mówić książki te są po prostu znakomite. Na każdą kolejną czekamy z nieukrywaną niecierpliwością. Tak opisuje cykl nasz kolega klubowy Radek – „Saga Złoty wiek, której akcja rozpoczyna się na początku XX wieku, traktuje o dziejach trzech braci, półsierot z biednej norweskiej rodziny rybackiej z Vestland, którzy dzięki wrodzonym talentom, ciężkiej pracy i dużej dozie szczęścia doszli do majątku. Czasy przed Wielką Wojną, sama Pierwsza Wojna i okres międzywojenny to epoka niezwykle interesująca, co Guillou perfekcyjnie wykorzystał. Złoty wiek pierwotnie określany był jako trylogia, ale obecnie liczy pięć powieści, a w Polsce wydano już cztery z nich. Ta czwarta, Uciec przed prawdą, obejmuje trochę więcej niż pierwszą połowę II Wojny Światowej. Rodzina trzech braci, którzy są już w podeszłym wieku, w większości przebywa w Szwecji, choć są w niej i tacy, którzy walczą w szeregach SS albo w antyfaszystowskim ruchu oporu”-. Zachęcam do przeczytania całej recenzji ale przede wszystkim samych książek bowiem jest to crme de la crme powieści obyczajowej,  książki te są wprost magiczne, nie można się od niech oderwać, czyta się je znakomicie. Tło historyczne oddane w sposób mistrzowski jak u Eco, życie oraz oddanie charakteru danej epoki jak u Dołęgi-Mostowicza zaś klimat jak u Zafona, a to jeszcze nie koniec sagi. Polecamy całym naszym czytelniczym sercem. 

 

 

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 26 listopada (sobota) 2016r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Marsjanin” Andy’go Weir. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

Orzeł bielszy niż gołębica” Konrada T. Lewandowski DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z osiemdziesiątego ósmego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 24.09.2016r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Orzeł bielszy niż gołębica” Konrada T. Lewandowskiego.

Kolejne spotkanie rawskiego DKK upłynęło na odkrywaniu nowych, oczywiście dla nas, gatunków literatury. Rzeczywistość alternatywna, bo o niej mowa, niestety nie przypadła do gustu członkom klubu.

Konrad Lewandowski w swojej powieści „Orzeł bielszy niż gołębica” opisuje co by było gdyby Powstanie Styczniowe odniosło sukces. Zwycięstwo odniesione dzięki twardochodom, czyli uzbrojonym lokomotywom przeniesionym na drogi, te zbrojne fortece napędzane specjalną mieszanką wymyśloną przez profesora Łukasiewicza. Na czele Państwa Polskiego stoi Romuald Traugutt a głównym dowódcą Wojsk Polskich jest nie kto inny jak Emilia Plater. Polacy mają otwarte umysły, a myśl technologiczna i jej rozwój stanowią priorytet. Do tego dochodzą jeszcze skoki w czasie pomiędzy równoległymi rzeczywistościami. No i na osłodę piękna czysta miłość pomiędzy młodym oficerem i adiutantką Emilii Plater. Cóż, jak to się mówi chyba o jeden grzybek w barszcz za dużo. Nie nadążyliśmy za myślą autora ;-). Głos klubowiczy był w kwestii tej książki jednomyślny i naprawdę mocno krytyczny. Dawno żadna książka omawiana w naszym klubie nie otrzymała tak niepochlebnych opinii. Jedynym atutem „Orła ..” jest jego wydanie, ale posługując się dalej przysłowiami, nie szata zdobi w tym przypadku książkę.

  

Spotkanie trwało trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 15 października (sobota) 2016r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Uciec przed prawdą” Jana Guillou  z cyklu Złoty wiek. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

Magdalena Grzebałkowska „1945 wojna i pokój” DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z osiemdziesiątego siódmego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 18.06.2016r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce Magdaleny Grzebałkowskiej „1945 wojna i pokój”.

 

W naszym klubie reportaży czytaliśmy wiele, lecz do tej pory nie mieliśmy okazji czytać reportażu poświeconego II WŚ. Stąd padł nasz wybór by przed wakacjami przeczytać reportaż Magdaleny Grzbałkowskiej poświecony ostatnim dwunastu miesiącom wojny. I bez zbędnego lawirowania powiem, iż była to znakomita decyzja. Reportaż jest po prostu fenomenalny. Każdy z rozdziałów poprzedzony jest anonsami ze współczesnej prasy które  wprowadzają nas w klimat ówczesnych czasów. Motywem przewodnim książki jest wysiedlanie z ziem wschodnich i migracja ludzi na tak zwane ziemie odzyskane. Wędrówka ludów. Pani Magdalena dotarła do osób których ten los właśnie spotkał lub ich rodzin. Relacje tych osób są crème de la crème tego dokumentu, do tego znakomicie oddane tło historyczne no i jeszcze fotografie stanowią o sile tej publikacji.  Śmiało można powiedzieć, że Magdalena Grzebałkowska aspiruje do tronu królowej reportażu na którym obecnie w naszym mniemaniu zasiada Pani Szejnert. Niemniej życzymy jej tego całym naszym czytelniczym sercem i oczywiście polecamy !!!. 

Spotkanie trwało trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 24 września (sobota) 2016r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Orzeł bielszy niż gołębica” Konrada T. Lewandowskiego. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi