Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

10 lat i setnie spotkanie rawskiego DKK

 

 

Witam!!!

     

Relacja z setnego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 25.11.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 10 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce Jana Guillou „Niebieska gwiazda”

 

            To spotkanie bez wątpienia należało do wyjątkowych, bowiem było to setne spotkanie a rawski DKK istnieje już dziesięć lat !!!. Do Klubu w tym czasie należało ponad trzydzieści osób no i przeczytaliśmy ponad sto książek. Nie zabrakło wspomnień, obejrzeliśmy zdjęcia a klubowicze zastanawiali się kto kiedy dołączył. Od początku istnienia do Klubu należy troje miłośników książek i dyskusji o nich: Józefa Śniady, Alicja Szczepańska i Sylwia Majewska. Obecnie rawski Klub liczy dwanaście osób którym chciałem z tego miejsca serdecznie podziękować z całego mojego czytelniczego serca, bowiem bez nich nie powstałby i trwała ta fantastyczna inicjatywa: Józefa Śniady, Alicja Szczepańska i Sylwia Majewska, Aleksandra Niezabitowska, Beata Sienkiewicz, Marianna Witek, Maria Kosiacka, Irmina Grzywka, Renata Włostowska, Krzysztof Waluchowski, Juliusz Kielan, Radosław Magiera oraz honorowo Jolanta Kosińska. W ciągu tych dziesięciu lat naprawdę dużo się wydarzyło, na zaproszenie rawskiego DKK przyjechało jedenastu autorów, organizowaliśmy wyjazdy do teatru oraz zaprosiliśmy Teatr Mały z Łodzi ze spektaklem „Morderstwo w hotelu” na które to wybrało się ponad czterystu rawian, jeździliśmy na spotkania autorskie i koncerty. Zorganizowaliśmy spotkania „Książka – wszechświat, który inni nazywają biblioteką” na którym zebrani poznali historię książki oraz „Legendarne piękno Gruzji” na którym Dariusz Piwowarski artysta fotografik przedstawił zdjęcia ze swojej wyprawy  oraz opatrzył je komentarzem. W czasie remontu biblioteki gdzie mamy swoją siedzibę klubowicze spotykali się nad rawskim Zalewem oraz w restauracji „Klimaty” i było również klimatycznie ;-). Mamy wiele nagród na swoim koncie za najlepsze recenzje książek omawianych w ramach DKK a Radosław Magiera otrzymał tytuł Recenzenta Roku przyznawany przez Instytut Książki który patronuje wszystkim Klubom w całej Polsce. Relacje ze spotkań oraz recenzje książek można przeczytać w „Głosie Rawy Mazowieckiej i Okolicy”. Informacje o działalności Klubu były także emitowane na antenie radia Victoria oraz publikowane na portalu www.erawa.pl. Ponadto informacje o działalności Klubu można znaleźć w Internecie, na stronie biblioteki www.rawamaz.e-bp.pl oraz na stronie Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi www.wimbp.lodz.pl i Instytutu Książki www.instytutksiazki.pl, obie te instytucje koordynują prace klubów. Ponad to nasza działalność zostanie wyróżniona na stronie www.dobrepraktyki.pl w ramach działalności kulturalnej w Rawie Mazowieckiej.

Był też oczywiście tort, szampan, życzenia i oczywiście książka, tej ostatniej oczywiście nie mogło zabraknąć na jubileuszowym spotkaniu. Przeczytaliśmy „Niebieską gwiazdę” Jana Guillou. Piąty tom znakomitego cyklu „Złoty wiek” i tym razem wojenne losy rodziny Lauritz’ów a dokładnie córki nestora rodu Johanne. Kto czytał wcześniejsze części sagi temu polecać tej książki nie trzeba, zaś kto jeszcze nie sięgnął to gorąco zachęcamy !!! Tak działo się naprawdę wiele ale to z pewnością nie koniec, no i oczywiście czytamy oraz dyskutujemy dalej ;-) !!!

             

Spotkanie trwało ponad cztery godziny J

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 16 grudnia, sobota o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce Marka Hłaski „Wilk”. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

Beksińscy – portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej DKK Rawa Mazowiecka

 

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego dziewiątego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 21.10.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 7 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Beksińscy – portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej.

            Jest to kolejny reportaż Magdaleny Grzebałkowskiej w naszym Klubie, po znakomicie przyjętym „1945 : wojna i pokój” postanowiliśmy poczytać o losach rodziny Beksińskich. Jak się okazało, była to książka niełatwa w odbiorze ale i historia i relacje tytułowej rodziny należały delikatnie mówiąc do specyficznych by nie użyć słowa patologicznych. Okazało się również, że jako materiał do dyskusji reportaż jest po prostu fenomenalny. Relacje rodzinne, dusza artysty, podejście do przemijania, relacje ojciec-matka-syn, można by tak wymieniać długo. Rozmowa o „Beksińskich – portret podwójny” Grzebałkowskiej była naprawdę pasjonująca i momentami burzliwa. Warto podkreślić, że autorka po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, książkę tę cechują świetny język, tło historyczne i świetna praca reporterska. Jeżeli chcecie wiedzieć jakie demony tkwiły w Beksińskich jest to książka właśnie dla Was. My gorąco polecamy i jako uzupełnienie obejrzyjcie również film który jest równie dobry jak książka.

 

Spotkanie trwało około trzech godzin.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 25 listopada, sobota o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce Jana Guillou „Niebieska gwiazda” jest to piąty tom znakomitego cyklu „Złoty wiek”.

Dla rawskiego DKK będzie to już setne spotkanie i rawski DKK będzie obchodził 10-lecie swojego istnienia !!!. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Sejf” Tomasza Sekielskiego DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego ósmego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 30.09.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 10 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Sejf” Tomasza Sekielskiego.

            Redaktora Tomasza Sekielskiego raczej przedstawiać nie trzeba, ale pisarza Tomasza Sekielskiego już chyba można. Uprzedzając pytania, tak to ten sam ;-). Z nieukrywaną ciekawością ale równocześnie z pewnym sceptycyzmem sięgnęliśmy po debiut pisarski Pana Tomasza zatytułowany „Sejf”.  Nie jest to nowa książka na naszym rynku, bo z przed pięciu lat ale jakoś nikt z klubowiczy nie trafił na nią lub świadomie pomijał. Tak pomijał, bo przy wysypie często grafomańskich pomysłów niektórych, by nie powiedzieć większości, ludzi świata show biznesu trudno jest podejść do takiej powieści nie patrząc przez pryzmat wcześniej wspomnianych hmm … prób literackich. Lecz jak się okazuje powieść sensacyjna Sekielskiego jest przysłowiową perłą wśród plew. Znakomicie skonstruowana, trzymająca w napięciu z ciekawą wielowarstwową intrygą. Służby specjale, śledztwo dziennikarskie, wojsko, policja, Polska, Irak. Dość ciekawie to wszystko połączone, bez udziwnień. Tomasz Sekielski porusza się po tematyce którą zna i tak głównym bohaterem jest dziennikarz śledczy który trafia przypadkowo do Podlaskiej wsi by nakręcić, dodajmy z niechęcią, materiał o szeptusze, wiejskiej znachorce a trafia na morderstwo które staje się zalążkiem do całej intrygi. Nie chcę zbytnio zdradzać tematyki by nie popsuć frajdy z odkrywania kolejnych elementów tej układanki. „Sejf” jest pierwszą częścią trylogii, klubowicze zgodnie stwierdzili, że naprawdę warto sięgnąć po kolejne części. Krótko mówiąc polecamy !!!

 

Spotkanie trwało około trzech godzin.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 21 października, sobota o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy – portret podwójny”. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„RockMann” Wojciecha Manna DKK Rawa Mazowiecka

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego siódmego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 10.06.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „RockMann” Wojciecha Manna.

            I kolejna biografia w rawskim klubie, tym razem jest to autobiografia Wojciecha Manna.

Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami postanowiliśmy dowiedzieć się dlaczego Wojciech Mann nie został saksofonistą ;-). Wspomnienia Pana Wojtka napisane w stylu jego audycyjnych opowieści. Całość czyta się dobrze, choć nie porywa . Spodziewaliśmy się chyba czegoś więcej. Mann opowiada o początkach swojej pasji muzycznej, pisze jak było ciężko, choć sam miał rodzinę w Anglii, gdzie bywał. Władał również językiem angielskim, w tamtych czasach z pewnością dobra „wyjściówka” i ewenement, choć to pewnie zasługa jego rodziców. Swoją drogą o nich nie dowiadujemy się niczego. Nie zauważyłem by mały Wojtuś dorastał w jakiś trudnych warunkach, wręcz przeciwnie raczej żył jak „pączek w maśle” a rodzice umożliwiali mu rozwój swojej pasji. Nie obwiniam Go oczywiście za to, ale jak czytam o kolejnym „buntowniku” który tak walczy z panującym reżimem, że w końcu zostaje zatrudniony w radio później w telewizji, prowadzi Klub, pisze do gazet czy w końcu prowadzi największe festiwale to … ponownie przypominam sobie dlaczego nie lubię biografii. Pan Wojciech Mann jest niewątpliwie osobowością do tego mega-inteligentną z fantastycznym konstruowaniem żartu sytuacyjnego i jego wkład w popularyzację muzyki rozrywkowej nie podlega wątpliwości ale osobiście wolę Go jednak posłuchać czy obejrzeć jak opowiada o muzyce niż czytać jak pisze o sobie. W skali od jeden do pięciu – trójeczka niewątpliwie cyfra Pana Manna.

 

Spotkanie trwało około trzech godzin.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest we wrześniu po wakacjach, na pewno będzie to sobota o godzinie 15:00 J. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

„Wampir” Wojciecha Chmielarza DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego szóstego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 20.05.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Wampir” Wojciecha Chmielarza.         

            Od pewnego czasu nie mamy szczęścia do kryminału, szczególnie w wykonaniu polskich autorów. Sytuację tę miał odmienić Wojciech Chmielarz i jego pierwsza część z Cyklu gliwickiego zatytułowana „Wampir”. By zbytnio nie przedłużać powiem tylko, że Pan Wojciech stanął na wysokości choć nie uniknął drobnych wpadek. „Wampir” ma wszystko co w dobrym kryminale powinno się zaleźć, ciekawą intrygę, zaskakujące zwroty akcji i nieprzewidywalne zakończenie. Rozrywka na bardzo przyzwoitym poziomie, ale jak wiadomo rawscy klubowicze są dociekliwi i znaleźli kilka drobnych nazwijmy to zgrzytów, o czym więcej w recenzji do której przeczytania jak zawsze zachęcam. Moim zdaniem nie mają one większego wpływu na całokształt książki która się dobrze czyta i jest dobrym relaksem na dwa wieczory. W skali od jeden do pięciu, mocna czwórka więc polecamy.

           

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 10 czerwca (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „RockMann” Wojciecha Manna. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Tańczące niedźwiedzie” Witolda Szabłowskiego DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego piątego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 29.04.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 6 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Tańczące niedźwiedzie” Witolda Szabłowskiego.

           

Z reportażem mamy do czynienia nie po raz pierwszy naszym DKK. Po mistrzowskich książkach Małgorzaty Szejnert nasze gusta się jednak bardzo wyostrzyły, czy Witold Szabłowski im sprostał ? Myślę, że tak, choć nie uniknął wpadek, które podczas spotkania zostały mu skrzętnie wytknięte. Niemniej całokształt i konstrukcja książki jest bardzo ciekawa. Reportaż podzielony jest na dwie części. W pierwszej poznajemy historię ostatnich treserów romskiego pochodzenia niedźwiedzi w Bułgarii a właściwie historie ich „uwalniania” i przenoszenia do rezerwatu. Druga część to krótkie historie z państw komunistycznych. Jak pisze Radek w swojej recenzji do której przeczytania oczywiście zachęcam –„ Opowieść o niedźwiedziach potraktowana została jako metafora dla „uwolnienia” spod jarzma komunizmu, stąd resztę książki stanowią epizody z dziejów różnych krajów połączone wspólnym mianownikiem transformacji od komunizmu do demokracji.”- Zdaniem większości klubowiczy zestawienie intrygujące. Ponad to „Tańczące niedźwiedzie” okazały się znakomitym materiałem do dyskusji. Reasumując, Szabłowskiemu z pewnością nie ma co się mierzyć z Kapuścińskim czy Szejnert niemniej książka godna uwagi

 

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 20 maja (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Wampir” Wojciecha Chmielarza. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

"Opowieść o Włodzimierzu Wysockim” Przemysława Słowińskiego i Iwony Wygody DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego czwartego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 25.03.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Niepokorny bard. Opowieść o Włodzimierzu Wysockim” Przemysława Słowińskiego i Iwony Wygody.

 

Jakże łatwo się buntować jeśli nic nam nie grozi. W takim przypadku powstaje pytanie – po co się buntować ?, no właśnie nasza marcowa lektura o „Niepokornym bardzie” Wysockim, duetu pisarskiego Przemysław Słowiński i Iwona Wygoda miała nam na to odpowiedzieć. Sięgnąłem z nieukrywaną ciekawości po tę książkę, lubię Wysockiego posłuchać, nadarzyła się okazja by się czegoś więcej o nim dowiedzieć. Niestety, przypomniałem sobie dlaczego nie lubię biografii !!! Książka napisana jest infantylnie, dużo błędów, czytając z strony na stronę czytelnik się męczy, informacje o Wysockim, cóż takie jak wszędzie, tu dodatkowo ubrane jeszcze w otoczkę uwielbienia dla „nękanego” barda. No właśnie czy takiego nękanego, Włodzimierz Wysocki - wnuk prawnika, syn oficera i tłumaczki z niemieckiego. W wieku pięciu lat na placówce w Niemczech Wschodnich gdzie wyjeżdża z ojcem uczy się grać na pianinie, szkoły kończy bez problemu. Porzuca studia inżynieryjne dla aktorskich. Zostaje aktorem, dodajmy miernym, później piosenkarzem. I Wołodia niczym pączek w maślę rozpoczyna swój bunt, przeciw czemu, komu ? Ile procent rosyjskich dzieci miało szansę na taki start ? Zbytnio nie blokowany lata po całym świecie, no może Go nie wydają. A i jeszcze problem alkoholowy, autorzy opisują jak to biedny Włodzimierz jest praktycznie zmuszany do picia, bo raczej nie lubi wódki ale pic musi, taka kreacja niepokornego poety chyba ?

Książka tylko dla prawdziwych fanów Włodzimierza Wysockiego do których niestety ja jak znaczna część moich klubowiczy się niestety nie zalicza.

 

 

Spotkanie trwało około trzech godzin.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 29 kwietnia (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Tańczące niedźwiedzie” Witolda Szabłowskiego. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Uczeń architekta” Elif Safak DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego trzeciego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 25.02.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Uczeń architekta” Elif Safak.

 

Książka Elif Safak to nasza druga klubowa przygoda z książką turecką. Wcześniej czytaliśmy powieść noblisty Orhana Pamuka pt. „Śnieg” i opinie na jej temat były dość mocno podzielone. Autorka nie jest rodowitą Turczynką stąd może trochę inne spojrzenie które sprawia, że tę powieść się znakomicie czyta. „Uczeń architekta” bo o tej powieści mowa, jest to piękna historia młodego człowieka który dostaje się na dwór sułtana w towarzystwie … białego słonia. Opowieść snuje sam bohater i jest ona z pogranicza baśni  tysiąca i jednej nocy. Książka jest naprawdę dobra a umiejscowienie akcji w czasach XVI  wiecznego Stambułu na dworze Sulejmana dodają jej egzotyki i pewnej dozy tajemniczości. Na chłodne, niestety, wiosenne wieczory gorąco polecamy. 

 

Spotkanie trwało około trzech godzin.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 25 marca (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Niepokorny bard. Opowieść o Włodzimierzu Wysockim” Przemysława Słowińskiego i Iwony Wygody. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Tworzywo” Zbigniewa Chrząszcza DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego drugiego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 28.01.2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 7 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Tworzywo” Zbigniewa Chrząszcza.

 

Niestety nie mamy ostatnio szczęścia do kryminałów. Debiut Zbigniewa Chrząszcza zatytułowany „Tworzywo” delikatnie mówiąc nie zachwycił większości klubowiczy, choć miał kilkoro obrońców. Trudno powiedzieć jak wyglądałby ten kryminał gdyby odsiać od niego osobiste studia autora na temat fizyki kwantowej oraz astrofizyki dzięki którym wyjaśnia naturę Wszechświata, uff … Obawiam się jednak, że mimo wszystko i tak by to nie pomogło, choć początek tej książki jest dobry, intrygujący i nawet wciągający lecz niestety później autor chyba za bardzo popuścił wodze fantazji lub po prostu nie miał pomysłu. Powieść ze strony na stronę staje się coraz bardziej absurdalna i nieciekawa. Niektórzy klubowicze bronili wątku kryminalnego, koncentrując na nim swoją uwagę ale moim zdaniem w żaden sposób się nie broni. Podobno powstała kolejna część przygód bohaterów „Tworzywa”, ale ja ani rawscy klubowicze raczej nie jesteśmy ich ciekawi …

 

 

Spotkanie trwało około trzech godzin.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 25 lutego (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Uczeń architekta” Elifa Safak. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

„Ucząc psa czytać” Jonathana Carrolla DKK Rawa Mazowiecka

 

Witam!!!

     

Relacja z dziewięćdziesiątego pierwszego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 10.12.2016r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 10 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce Ucząc psa czytać” Jonathana Carrolla.

 

Z twórczością Jonathana Carrolla większość klubowiczy miała styczność po raz pierwszy. Część z nas która miała okazję już coś czytać tego autora, najczęściej była to „Kraina chichów”, wiedziała czego mniej więcej się spodziewać. „Ucząc psa czytać” to niecałe sto stron wspaniałej przygody z pogranicza fantastyki i parapsychologii. Książeczka ta zaskakuje, bawi i jest esencją tego czego czasem brakuje w powieściach znacznie większych rozmiarów. Jest super pomysł , jest tajemnica, jest miłość, zaś całość czyta się znakomicie. Z jednej strony nam przykro, że to już koniec z drugiej, szacunek dla pisarza za nie rozbudowywanie zbędnie treści i wątków. Forma minimalistyczna ale jakże treściwa. Polecamy naszym całym czytelniczym sercem i niech jawa stanie się snem a sen jawą, Jonathan Carroll w całej swej okazałości.

Jak zawsze nasze grudniowe spotkanie odbywa się w świątecznej atmosferze, tak więc nie mogło zabraknąć drobnych upominków. Dziękujemy Urzędowi Miasta Rawa Mazowiecka za piękne kalendarze, zaś Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Rawskiej za uzupełnienie kolekcji Notatników Rawskich. Kolejne spotkanie już w nowym roku, nieuchronnie zbliżamy się do setnego spotkania w rawskim DKK.

 

 

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 28 stycznia (sobota) 2017r. o godzinie 15:00. Tym razem porozmawiamy o książce „Tworzywo” Zbigniewa Chrząszcza. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi