Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim " Jerzego Vetulaniego i Marcina Rotkiewicza DKK Rawa Mazowiecka

 

 

Witam!!!

     

Relacja ze sto dziewiątego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 20.10.2018r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 10 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce "Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim "Jerzego Vetulaniego i Marcina Rotkiewicza.

           

             Kolejne spotkanie w rawskim DKK „na poważnie”. Po książce Kitty Ferguson o Hawkingu, postanowiliśmy poznać kolejny „piękny umysł” tym razem z rodzimego podwórka. Mowa o Jerzym Vetulianim, polskim psychofarmakologu, neurobiologu, biochemiku, profesorze nauk przyrodniczych, członku Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności. Tak, kolejny raz, niebanalna postać, choć chyba mało rozpoznawalna. Po życiu Pana Jerzego wędrujemy w formie wywiadu. Podczas rozmowy którą prowadzi Marcin Rotkiewicz, poznajemy nie tylko uczonego ale i człowieka który potrafił się bawić i korzystać z życia pełnymi garściami. Współzałożyciela Piwnicy pod Baranami, człowieka ówczesnej bohemy. Zdeklarowanego ateistę który znał papieża, był przez niego chrzczony oraz systematycznie się z nim spotykał nie kryjąc swoich pogladów. Jakie dysonanse tkwiły jeszcze w profesorze Vetulianim, dowiecie się czytając tę książkę. Bardzo ciekawa biografia, wspaniały materiał do dyskusji i postać którą z pewnością trzeba poznać. Polecamy !!!

 

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

 

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane 24listopada 2018 r., sobota o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce Magdy Stachuli pt. "Trzecia". Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

 

 

                                                                                                                         Koordynator

                                                                                                                      rawskiego DKK

                                                                                                                      Zbigniew Pacho

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi