Hania Humorek ratuje świat Megan McDonald

Drugie spotkanie DKK odbyło się 28 lutego 2008 roku o godz. 12.00. Omawiana była książka pt. Hania Humorek ratuje świat Megan McDonald. Spotkanie odbyło się  w gronie 7 osobowym.

"Hania Humorek ratuje świat" to niezwykła, wesoła i fascynująca książka o dziewczynce, jej kolegach oraz rodzinie, która ma zamiar wybawić naszą planetę - Ziemię.

Co stałoby się ze światem, gdyby nie Hania?
Na lekcji o środowisku Hania z przerażeniem dowiaduje się o niszczeniu lasów równikowych i o zagrożonych gatunkach zwierząt, które żyją również na jej podwórku - już nie wspominając o okropnych zwyczajach własnej rodziny, która nie segreguje śmieci i nie zbiera surowców wtórnych. Hania Humorek, która nigdy nie zasypia gruszek w popiele, bierze się do dzieła! W tej książce nasza bohaterka ma niezwykłe zadanie chce uratować świat.
Każdy rozdział tej niesamowitej książki opowiada jak Hania dąży do celu,  jakie przeżywa przygody. Uczestniczymy w  konkursie, zbieraniu surowców wtórnych i sadzeniu lasu. Hania Humorek i dzieci z III t otrzymały za udział w ratowaniu świata Nagrodę Żyrafy. Nagroda ta była zazwyczaj wręczana uczniom z V klasy, ale III t zasłużyła na nią wielkim poświęceniem i ciężką pracą.

Dzięki książce "Hania Humorek ratuje świat" można się wiele nauczyć. Wesołe scenki dodają owej pozycji niezapomnianego klimatu sprawiają że można ją czytać bez końca. W towarzystwie  Hani znikają wszystkie złe i paskudne humorki. Myślimy  że każdemu spodoba się ta książka. My już podzieliłyśmy się swoimi  przemyśleniami. Zachęcamy do przeczytania tej książki i całej serii Hani Humorek. Przekonajcie się sami jaka jest Hania.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 20 marca godz. 12.00. Omawiana będzie książka  pt. „Oto Lola!” Isabeli Abedi.

Justyna Jarmakowska
Moderator DKK przy MBP w Pabianicach FB nr 5