Relacja z wrześniowego spotkania DKK z PM 5 w Pabianicach - "Gdzie się podział Czwartek?"

Relacja ze spotkania DKK z grupą z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach z dnia 22.09.2015

Na pierwszym spotkaniu w nowym roku szkolnym mali klubowicze wysłuchali treści książki J. Brian "Gdzie się podział Czwartek?".
Historia opowiadała o niedźwiadku Nosku, który obchodził swoje urodziny. Jednak ten wyjątkowy dzień, pełen prezentów i gości, powoli dobiegał końca, a miś bardzo tego nie chciał. Nie wiedział jednak, co dzieje się z mijającym dniem przed nastaniem kolejnego. Wyruszył więc na poszukiwanie, by móc się z nim pożegnać.
Po lekturze książki przyszedł czas na poważne rozmowy. Przedszkolaki opowiedziały, dlaczego nie warto smucić się i tęsknić za tym, co się kończy, a z radością wyczekiwać tego, co dopiero nadejdzie. Chociaż to, co spotkało nas dzisiaj, może się już nie powtórzyć, każdy kolejny dzień przynosi coś niezwykłego i miłego. Na koniec dzieci pokolorowały rysunek i pozwoliły misiowi jeszcze przez chwilę cieszyć się urodzinami, dorysowując świeczki na torcie – tyle, ile każdy miał lat.
Kolejne spotkanie odbędzie się 20 października, omawiana będzie książka "Kruk i łabędź" Stanisława Jachowicza.

Paula Michalska