Relacja z wrześniowego spotkania DKK z ZSS 5 w Pabianicach - "Gdzie się podział Czwartek?"

Relacja ze spotkania DKK z grupą z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach z dnia 24.09.2015

Jak to jest, gdy przyjemne chwile przemijają? Z pewnością niejedna osoba odczuła z tego powodu smutek. Tak samo jak Nosek, bohater książki J. Brian „Gdzie się podział Czwartek”, z której treścią zapoznali się podczas wrześniowego spotkania klubu uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Przyznali, że oni także nie lubią, gdy to, co miłe, a zwłaszcza ich urodziny dobiegają końca. Stwierdzili, że nie da się znaleźć ani zatrzymać dnia, bo nie jest on materialny. Jednak jutro również może zdarzyć się wiele interesujących rzeczy i dlatego nie należy rozpaczać za tym, co przemija. Po lekturze i dyskusji przyszedł czas na część plastyczną. Na klubowiczów czekały kolorowanki i zadanie – trzeba było dorysować na urodzinowym torcie tyle świeczek, ile każdy miał lat.

Kolejne spotkanie odbędzie się 22 października, omawiana będzie książka „Kruk i łabędź” Stanisława Jachowicza.

Paula Michalska