Relacja z wrześniowego spotkania DKK z PM 11 w Pabianicach - "Gdzie się podział Czwartek?"

Relacja ze spotkania DKK z grupą z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach z dnia 23.09.2015

We wrześniu grupa przedszkolaków przybyła do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży, by wysłuchać książki J. Brian „Gdzie się podział Czwartek?” oraz podyskutować o niej.

Bajka opowiada o niedźwiadku Nosku, który wraz z przyjacielem poszukuje kończącego się dnia, by ten nie zniknął na dobre, ponieważ był to dla niego dzień szczególny – jego urodziny. Nikt nie lubi, gdy to, co przyjemne, przemija. Ale czwartku nie udało się odnaleźć ani nad rzeką, ani w lesie, ani nad morzem. Choć naszemu bohaterowi było smutno, zrozumiał, że gdy tylko słońce zaświeci, nastanie nowy dzień, a z nim kolejne przygody i wyjątkowe chwile.

Tak samo dzieci nie potrafią często pogodzić się z tym, że coś się kończy. Jednak przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że nie warto z tego powodu rozpaczać, bo każdego dnia dzieje się coś ciekawego. A urodziny będą przecież znów za rok! Na koniec klubowicze pokolorowali obrazki i dorysowali świeczki na torcie Noska. Prace wiszą teraz w bibliotece na wystawce.

Kolejne spotkanie odbędzie się 15 października, omawiana będzie książka „Kruk i łabędź” Stanisława Jachowicza.

Paula Michalska