Relacja ze spotkania DKK z grupą z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach z dnia 10.06.2015

W czerwcu grupa przedszkolaków poznała zabawną książkę E. Eriksson „Mela na rowerze”. Pełna humoru historia o tym, jak mała Mela uczyła się jeździć na rowerze, przypadła dzieciom do gustu i wielokrotnie wybuchały gromkim śmiechem. Po radosnej lekturze przyszedł czas na poważne rozmowy. Dyskutowaliśmy o tym, jak być bezpiecznym na drodze i co robić, jeśli ktoś się zgubi. Na koniec spotkania dzieci dostały niezwykle trudne zadanie – Mela za daleko odjechała na swoim rowerze i straciła babcię z oczu, więc trzeba było pomóc jej znaleźć drogę w krętym labiryncie. Na szczęście przedszkolakom się to udało.

Paula Michalska