Relacja ze spotkania DKK z grupą z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach z dnia 21.05.2015 r.

Czterolatki, które odwiedziły nas po raz pierwszy w tym roku, miały okazję wysłuchać treści książki Gunilli Bergström pt. „Pospiesz się, Albercie”.

Poranne szykowanie się do przedszkola nie należy do najprostszych zadań. Zwłaszcza gdy przed wyjściem ma się jeszcze tyle rzeczy do zrobienia. Bohater książki, Albert, zaczyna dzień od ubrania lalki, przykręcenia koła do samochodu-zabawki i sklejenia rozdartej strony. Podczas śniadania bawi się jedzeniem i zupełnie mu się nie spieszy. Niestety tata chłopca bardzo się niecierpliwi i ciągle go pogania. Jednak kiedy Albert jest już gotowy do wyjścia, okazuje się, że tata nadal siedzi w kuchni nad gazetą, co wywołuje u nich atak śmiechu.
Potem dzieci opowiedziały o tym, co robią rano przed wyjściem do przedszkola, i pokolorowały budziki.

Kolejne spotkanie odbędzie się 16 czerwca, omawiana będzie książka „Mela na rowerze” Evy Eriksson.

Paula Michalska