Relacja ze spotkania DKK z grupą z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach z dnia 12.05.2015

W słoneczny majowy poranek przedszkolaki zebrały się, by wysłuchać treści książki Gunilli Bergström pt. „Pospiesz się, Albercie”.

Dla dorosłych czas to pieniądz. Ciągle dokądś spieszą, z uwagą pilnując każdej ulatującej minuty. Dzieci natomiast żyją chwilą, ważna jest dla nich teraźniejszość i spontaniczne działanie. Nie inaczej było w przypadku bohatera naszej książki – czteroletniego Alberta Albertsona. Chłopiec, szykując się rano do przedszkola, wynajduje sobie coraz to nowe zajęcia, zupełnie niezrażony donośnym ponaglaniem taty. Na szczęście Albertowi udaje się wyrobić na czas, a cała historia kończy się w zabawny sposób.
W trakcie rozmowy okazało się, że mali uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki potrafią już odczytywać czas. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zadanie pokolorowania zegarków. Fantazyjnie barwne budziki trafiły na wystawkę.

Kolejne spotkanie odbędzie się 10 czerwca, omawiana będzie książka "Mela na rowerze" Evy Eriksson.

Paula Michalska