Relacja ze spotkania DKK z ZSS nr 5 z 28.04.2015 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach

Uczniowie z ZSS nr 5 w Pabianicach wysłuchali treści książki Piji Lindenbaum "Nusia i bracia łosie". Bohaterka książki - Nusia nie ma rodzeństwa i czuje się samotnie, nie ma nawet ochoty bawić się na śniegu z ulubionym kolegą, jego rodzeństwem i innymi dziećmi. Spotyka trzy łosie i postanawia, że będą jej braćmi. Jednak trzej bracia okazują się bardzo niesforni i zupełnie nie spełniają oczekiwań Nusi. Dziewczynka przekonuje się, że mieć rodzeństwo to trudna sprawa i stwierdza, że koledzy i przyjaciele w zupełności jej wystarczają.
Uczestnicy klubu DKK dostali rysunki łosi do pokolorowania – w trakcie pracy toczyła się miła rozmowa i chyba dzięki takiej sympatycznej atmosferze łosie wyszły jak żywe… a potem powędrowały na wystawkę.

Kolejne spotkanie planujemy na 19 maja, omawiana będzie książka "Pospiesz się, Albercie" Gunilli Bergstrom.

Halina Grochowalska