Anny Onichimowskiej "Krzysztofa Pączka droga do sławy"

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • 1
  • 2

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 20 września 2007 r. o godz. 12.00. Na spotkanie przyszło 7 osób, 5 klubowiczek i dwóch opiekunów. Tematem rozmowy była książka Anny Onichimowskiej  "Krzysztofa Pączka droga do sławy".
Tytułowy bohater powieści, uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej,  pisząc pamiętnik zastanawia się, jak zdobyć sławę. Marzy o tym, by stać  się znanym i wielkim człowiekiem. Aby osiągnąć swój cel, postanawia  zostać pisarzem. Spisuje pamiętnik  w którym przedstawia nam swoją  rodzinę, mamę, tatę, młodszą siostrę, babcię i inne bliższe i dalsze mu osoby. Opisuje sytuacje jakie mają miejsce w domu i są częścią  jego  życia np. malowanie, wspólny wyjazd i wiele innych ciekawych historii.

Pamiętnik rozpoczyna się 24 października a kończy 1 kwietnia, jesteśmy więc z naszym  bohaterem prawie pół roku. W między czasie Krzysztof pisze swoją zwariowaną opowieść, która wpisana jest w jego pamiętnik. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej  zachęcamy do przeczytania owej pozycji.

Ciekawa fabuła i finezyjny dowcip - to walory, które zjednały tej powieści uznanie czytelników i krytyków, myślimy, że każdy znajdzie w niej coś co go zainteresuje i rozbawi. Wspólnie  stwierdziłyśmy, że rozmowa była bardzo przyjemna i udana.

W trakcie trwania DKK zostały poruszone także sprawy organizacyjne  dotyczące następnego spotkania, które ustaliłyśmy na 18.10.2007. Omawiana wtedy będzie książka Plaster Czarownicy i inne baśnie M. Strzałkowskiej. Przed nami  także 12.11.2007 o godz. 13.00 spotkanie z autorką książek dla dzieci młodzieży Beatą Ostrowicką. Poza tym młodzież opowiadała o swoich upodobaniach czytelniczych oraz ulubionych książkach.

Justyna Jarmakowska
Opiekun Dyskusyjnego Klubu Książkowego