Relacja ze spotkania DKK z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 z 15.04.14 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

15 kwietnia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5,w którym udział brało 15 osób. Omawialiśmy książkę Joanny Krzyżanek pt. ”Wielkanoc w Kisielicach Małych”. Książka składa się z 13 opowiadań, które są wspomnieniami dziadka Antoniego i babci Antoniny o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Klubowicze wysłuchali historii zatytułowanej: ”Wspomnienie o biedronce siedmiokropce i skorupkowych jajkach”. Każda przygoda związana ze świętami u mieszkańców Kisielic Małych jest zaskakująca i wesoła.

W przygotowaniach do świąt babci, dziadkowi oraz ich psu Pafnucemu towarzyszą rożne śmieszne zdarzenia i drobne wypadki, które jednak dobrze się kończą. Książka zawiera też wielkanocne przepisy kulinarne i słowniczek, wyjaśniający wszystkie pojęcia dotyczące tych świąt.

Ilustrowana jest przez Marcina Ciska.

Po krótkiej dyskusji o przeczytanej historii, która dotyczyła głównie malowania jaj, młodzież przystąpiła do zajęć z papieroplastyki. Wykonane zostały świąteczne pisanki, wycinane z papieru i bardzo kolorowe. Prace pozostawiono w bibliotece na wystawce.

Kolejne spotkanie DKK, na którym omawiana będzie książka Pawła Beręsewicza pt.”Zawodowcy”

planowane jest na 13.05.14.

K.K.