Relacja DKK z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 z dnia 25.02.2014 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Filii nr 5.

W dniu 25 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży z ZSS nr 5.

Brało w nim udział 18 osób. . Omawiana była książka pt.:”Chcę mieć przyjaciela Tony Ross z serii o Małej Księżniczce. Książka opisuje pierwszy dzień w szkole Małej Księżniczki, z którą nikt nie chce się bawić. Dzieci traktują jak obcą i unikają jej. Pojawia się też inna samotna dziewczynka oraz kilkoro dzieci, które wszyscy traktują taka samo. Księżniczka szybko zaprzyjaźnia się z nimi. Kiedy wychodzi na jaw, że jest nowa uczennica jest księżniczką, wtedy inne dzieci chcą stać się jej przyjaciółmi. Książka uczy młodych czytelników postępowania wobec nowych kolegów i tego  jak ich traktować bez względu na to kim są.

Po omówieniu książki, zadaniem klubowiczów było dorysowanie przyjaciela do wydrukowanej postaci Małej Księżniczki. Prace były bardzo się udane, powstała z nich wystawka w bibliotece.

Kolejne spotkanie planujemy na 11 marca br. Omawiana będzie książka Agnieszki Frączek pt.:”Rymobranie.

K.K.